İsim Arama

Oracle İsminin Anlamı Nedir? Oracle Ne Demek?

Oracle ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Oracle isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Oracle isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Oracle isminin anlamı nedir? Oracle ne demek?

Oracle isminin anlamı nedir?
  • Oracle isminin cinsiyeti: Kız
  • Oracle isminin kökeni: Yunanca
  • Oracle isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Oracle ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Oracle ismindeki harf sayısı: 6
  • Oracle isminin rengi: Pembe
  • Oracle isminin nitelikeri: Pozitif, Komik, İnatçı, Huysuz, Gösterişli, Çalışkan

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Oracle

Oracle isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Oracle ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Oracle isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Oracle İsmiyle Uyumlu İsimler

Oracle İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Oracle, Orali, Orah

Oracle İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Oray, Oral, Oralmış, Orakay, Oranlı, Oran, Orak

Oracle ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Oracle İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Oracle İsmi Konulabilir Mi?

Oracle isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Oracle isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Oracle İsmi Caiz Mi?

Oracle ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Oracle isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Oracle İsminin Özellikleri

Oracle isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Oracle İsminin Sayı Analizi

Oracle isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

O: 18
R: 21
A: 1
C: 3
L: 15
E: 6

Oracle isminin numerolojik değeri: 64

Oracle İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Oracle İsmi İle Akrostiş Şiirler

Onur Ayva
Resimlerde mutluluk saçmak isterim
A vuçlarımda sıcaklığın kalsın
Canımdan can gider sen yoksan eğer
Lafta sözde değil seni çok seviyorum
En çok istediğim sensin sevdiğim

Oracle İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Oracle isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Oracle

Oracle İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Oracle isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Oracle

Oracle İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Oracle isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Oracle

Oracle İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Oracle ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Oracle İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Oracle ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sırdaş, Maceracı, Girişken, Soğukkanlı, Yetenekli, Duygusal olmalarıdır.

Oracle İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Oracle ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları İçine Kapanık, Gaddar, Agresif, Tembel, Obur, Gereksiz İnatçı olmalarıdır.

Oracle isminin Notasyonları Nelerdir?

Oracle isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

O: Ordu
R: Rize
A: Adana
C: Ceyhan
L: Lüleburgaz
E: Edirne

Oracle Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

O: Osman
R: Rasim
A: Ahmet
C: Cemal
L: Lokum
E: Ekrem

Oracle isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

O: Oscar
R: Romeo
A: Alfa
C: Charlie
L: Lima
E: Echo

Oracle isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

O: Oruç
R: Reis
A: Aydın
C: Cemal
L: Levent
E: Engin

Oracle İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Oracle ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Oracle ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Oracle ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Oracle İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.