İsim Arama

Orea İsminin Anlamı Nedir? Orea Ne Demek?

Orea ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Orea isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Orea isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Orea isminin anlamı nedir? Orea ne demek?

Orea isminin anlamı nedir?
  • Orea isminin cinsiyeti: Kız
  • Orea isminin kökeni: Yunanca
  • Orea isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Orea ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Orea ismindeki harf sayısı: 4
  • Orea isminin rengi: Pembe
  • Orea isminin nitelikeri: Pozitif, Komik, Çalışkan, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Orea

Orea isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Orea ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Orea isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Orea İsmiyle Uyumlu İsimler

Orea İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Orea, Astrea, Dorea

Orea İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Orestes, Oreste, Oren

Orea ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Orea İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Orea İsmi Konulabilir Mi?

Orea isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Orea isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Orea İsmi Caiz Mi?

Orea ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Orea isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Orea İsminin Özellikleri

Orea isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Orea İsminin Sayı Analizi

Orea isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

O: 18
R: 21
E: 6
A: 1

Orea isminin numerolojik değeri: 46

Orea İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Orea İsmi İle Akrostiş Şiirler

Onur Ayva
Resimlerde mutluluk saçmak isterim
En çok istediğim sensin sevdiğim
A vuçlarımda sıcaklığın kalsın

Orea İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Orea isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Orea

Orea İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Orea isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Orea

Orea İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Orea isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Orea

Orea İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Orea ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Orea İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Orea ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sırdaş, Maceracı, Duygusal, Girişken olmalarıdır.

Orea İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Orea ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları İçine Kapanık, Gaddar, Gereksiz İnatçı, Agresif olmalarıdır.

Orea isminin Notasyonları Nelerdir?

Orea isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

O: Ordu
R: Rize
E: Edirne
A: Adana

Orea Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

O: Osman
R: Rasim
E: Ekrem
A: Ahmet

Orea isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

O: Oscar
R: Romeo
E: Echo
A: Alfa

Orea isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

O: Oruç
R: Reis
E: Engin
A: Aydın

Orea İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Orea ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Orea ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Orea ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Orea İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.