İsim Arama

Olympia İsminin Anlamı Nedir? Olympia Ne Demek?

Olympia ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Olympia isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Olympia isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Olympia isminin anlamı nedir? Olympia ne demek?

Olympia isminin anlamı nedir?
  • Olympia isminin cinsiyeti: Kız
  • Olympia isminin kökeni: Yunanca
  • Olympia isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Olympia ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Olympia ismindeki harf sayısı: 7
  • Olympia isminin rengi: Pembe
  • Olympia isminin nitelikeri: Pozitif, Gösterişli, Maceracı, Uyumlu, Haylaz, Yaramaz, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Olympia

Olympia isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Olympia ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Olympia isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Olympia İsmiyle Uyumlu İsimler

Olympia İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Olimpia, Olympia

Olympia İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Olympus

Olympia ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Olympia İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Olympia İsmi Konulabilir Mi?

Olympia isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Olympia isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Olympia İsmi Caiz Mi?

Olympia ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Olympia isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Olympia İsminin Özellikleri

Olympia isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Olympia İsminin Sayı Analizi

Olympia isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

O: 18
L: 15
Y: 28
M: 16
P: 20
İ: 12
A: 1

Olympia isminin numerolojik değeri: 110

Olympia İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Olympia İsmi İle Akrostiş Şiirler

Olmazsa olmazım yüreğim sensin ey yarim
Lakin biraz bana gül artık yarim
Yüzümdeki gülümseyiş yarınım oldun
Mutluluğum yüzümün gülüşü sensin
Payımıza düşen sessizliği dinlemeliydik belki de
İnsanlar anlatır oldu bizi herkese
Allaha inancını yitirme, her kötü güne sabret

Olympia İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Olympia isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Olympia

Olympia İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Olympia isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Olympia

Olympia İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Olympia isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Olympia

Olympia İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Olympia ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Olympia İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Olympia ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sırdaş, Yetenekli, Gezgin, Zeki, Özgüvenli, Enerjik, Girişken olmalarıdır.

Olympia İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Olympia ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları İçine Kapanık, Obur, Geçmişte Yaşayan, Sanat Yönü Başarısız, Kendini Beğenmiş, Kırılgan, Agresif olmalarıdır.

Olympia isminin Notasyonları Nelerdir?

Olympia isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

O: Ordu
L: Lüleburgaz
Y: Yozgat
M: Muş
P: Polatlı
İ: İzmir
A: Adana

Olympia Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

O: Osman
L: Lokum
Y: Yahya
M: Mehmet
P: Poyraz
İ: İrfan
A: Ahmet

Olympia isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

O: Oscar
L: Lima
Y: Yankee
M: Mike
P: Papa
İ:
A: Alfa

Olympia isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

O: Oruç
L: Levent
Y: Yılmaz
M: Merih
P: Poyraz
İ: İstif
A: Aydın

Olympia İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Olympia ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Olympia ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Olympia ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Olympia İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.