İsim Arama

Olimpia İsminin Anlamı Nedir? Olimpia Ne Demek?

Olimpia ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Olimpia isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Olimpia isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Olimpia isminin anlamı nedir? Olimpia ne demek?

Olimpia isminin anlamı nedir?
  • Olimpia isminin cinsiyeti: Kız
  • Olimpia isminin kökeni: Yunanca
  • Olimpia isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Olimpia ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Olimpia ismindeki harf sayısı: 7
  • Olimpia isminin rengi: Pembe
  • Olimpia isminin nitelikeri: Pozitif, Gösterişli, Yaramaz, Uyumlu, Haylaz, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Olimpia

Olimpia isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Olimpia ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Olimpia isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Olimpia İsmiyle Uyumlu İsimler

Olimpia İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Olympia, Olimpia

Olimpia İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Olimpia ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Olimpia İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Olimpia İsmi Konulabilir Mi?

Olimpia isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Olimpia isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Olimpia İsmi Caiz Mi?

Olimpia ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Olimpia isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Olimpia İsminin Özellikleri

Olimpia isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Olimpia İsminin Sayı Analizi

Olimpia isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

O: 18
L: 15
İ: 12
M: 16
P: 20
İ: 12
A: 1

Olimpia isminin numerolojik değeri: 94

Olimpia İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Olimpia İsmi İle Akrostiş Şiirler

Onurunla yaşa sen hep mutlu ol
Lazımken bana sevgin, tutunmak için zamana
İnsan sevdikçe yaşar, unutma bunu sevgilim
Mutlu oldum seninle tek yarim dedim
Prensim sevdiğim yarınım olsan olmaz mı yar
İnsan sevdikçe yaşar, unutma bunu sevgilim
Aşkını her yerde haykırıyorum ben

Olimpia İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Olimpia isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Olimpia

Olimpia İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Olimpia isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Olimpia

Olimpia İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Olimpia isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Olimpia

Olimpia İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Olimpia ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Olimpia İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Olimpia ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sırdaş, Yetenekli, Enerjik, Zeki, Özgüvenli, Girişken olmalarıdır.

Olimpia İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Olimpia ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları İçine Kapanık, Obur, Kırılgan, Sanat Yönü Başarısız, Kendini Beğenmiş, Agresif olmalarıdır.

Olimpia isminin Notasyonları Nelerdir?

Olimpia isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

O: Ordu
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
M: Muş
P: Polatlı
İ: İzmir
A: Adana

Olimpia Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

O: Osman
L: Lokum
İ: İrfan
M: Mehmet
P: Poyraz
İ: İrfan
A: Ahmet

Olimpia isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

O: Oscar
L: Lima
İ:
M: Mike
P: Papa
İ:
A: Alfa

Olimpia isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

O: Oruç
L: Levent
İ: İstif
M: Merih
P: Poyraz
İ: İstif
A: Aydın

Olimpia İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Olimpia ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Olimpia ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Olimpia ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Olimpia İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.