İsim Arama

Oleisia İsminin Anlamı Nedir? Oleisia Ne Demek?

Oleisia ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Oleisia isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Oleisia isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Oleisia isminin anlamı nedir? Oleisia ne demek?

Oleisia isminin anlamı nedir?
  • Oleisia isminin cinsiyeti: Kız
  • Oleisia isminin kökeni: Yunanca
  • Oleisia isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Oleisia ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Oleisia ismindeki harf sayısı: 7
  • Oleisia isminin rengi: Pembe
  • Oleisia isminin nitelikeri: Pozitif, Gösterişli, Çalışkan, Yaramaz, Dürüst, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Oleisia

Oleisia isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Oleisia ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Oleisia isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Oleisia İsmiyle Uyumlu İsimler

Oleisia İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Alessia, Krysia, Euphrasia, Nasia, Anusia, Alesia, Oleisia, Ambrosia, Anysia, Nastassia

Oleisia İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Amasia

Oleisia ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Oleisia İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Oleisia İsmi Konulabilir Mi?

Oleisia isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Oleisia isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Oleisia İsmi Caiz Mi?

Oleisia ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Oleisia isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Oleisia İsminin Özellikleri

Oleisia isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Oleisia İsminin Sayı Analizi

Oleisia isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

O: 18
L: 15
E: 6
İ: 12
S: 22
İ: 12
A: 1

Oleisia isminin numerolojik değeri: 86

Oleisia İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Oleisia İsmi İle Akrostiş Şiirler

Olumsuz hayatıma mutluluk getirensin
Lütfunla birim, diriyim, yeniyim, ben zevkle yaşıyorum kaderimi
Eskiden konyadaydı şimdi Urfalı
İçten ve yürekten kapıldım sana
Sordum kendime hiç yanıt bulmadım
İçten ve yürekten kapıldım sana
Aşk olsun yüreğimde sevda olsun

Oleisia İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Oleisia isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Oleisia

Oleisia İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Oleisia isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Oleisia

Oleisia İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Oleisia isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Oleisia

Oleisia İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Oleisia ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Oleisia İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Oleisia ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sırdaş, Yetenekli, Duygusal, Enerjik, Espirili, Girişken olmalarıdır.

Oleisia İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Oleisia ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları İçine Kapanık, Obur, Gereksiz İnatçı, Kırılgan, Baskıcı, Agresif olmalarıdır.

Oleisia isminin Notasyonları Nelerdir?

Oleisia isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

O: Ordu
L: Lüleburgaz
E: Edirne
İ: İzmir
S: Sinop
İ: İzmir
A: Adana

Oleisia Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

O: Osman
L: Lokum
E: Ekrem
İ: İrfan
S: Serhat
İ: İrfan
A: Ahmet

Oleisia isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

O: Oscar
L: Lima
E: Echo
İ:
S: Sierra
İ:
A: Alfa

Oleisia isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

O: Oruç
L: Levent
E: Engin
İ: İstif
S: Seydi
İ: İstif
A: Aydın

Oleisia İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Oleisia ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Oleisia ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Oleisia ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Oleisia İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.