İsim Arama

Oleander İsminin Anlamı Nedir? Oleander Ne Demek?

Oleander ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Oleander isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Oleander isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Oleander isminin anlamı nedir? Oleander ne demek?

Oleander isminin anlamı nedir?
  • Oleander isminin cinsiyeti: Kız
  • Oleander isminin kökeni: Yunanca
  • Oleander isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Oleander ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Oleander ismindeki harf sayısı: 8
  • Oleander isminin rengi: Pembe
  • Oleander isminin nitelikeri: Pozitif, Gösterişli, Çalışkan, İnatçı, Misafirperver, Agresif, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Oleander

Oleander isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Oleander ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.

Oleander isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Oleander İsmiyle Uyumlu İsimler

Oleander İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Oleander, Beder, Şahbender, Geder, Oleisia, Kader, Gülder, Gülender

Oleander İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Ender, Peder, Oder, Ergüder, Günder, Güder, Özder, Bader, Bender, Xylander

Oleander ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Oleander İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Oleander İsmi Konulabilir Mi?

Oleander isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Oleander isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Oleander İsmi Caiz Mi?

Oleander ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Oleander isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Oleander İsminin Özellikleri

Oleander isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oleander İsminin Sayı Analizi

Oleander isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

O: 18
L: 15
E: 6
A: 1
N: 17
D: 5
E: 6
R: 21

Oleander isminin numerolojik değeri: 89

Oleander İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Oleander İsmi İle Akrostiş Şiirler

Olmaz olsun böyle ızdırap
Lafta sözde değil seni çok seviyorum
En büyük sevdam sensin ey yarim
Artık bu gönül sadece senindir yar
Nefise Neriman Çelebi
Dertleri kederleri siler atarız
En büyük sevdam sensin ey yarim
Resimlerinde aşkı buldum ben inan

Oleander İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Oleander isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Oleander

Oleander İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Oleander isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Oleander

Oleander İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Oleander isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Oleander

Oleander İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Oleander ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Oleander İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Oleander ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sırdaş, Yetenekli, Duygusal, Girişken, Sağduyu Sahibi, Güçlü, Maceracı olmalarıdır.

Oleander İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Oleander ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları İçine Kapanık, Obur, Gereksiz İnatçı, Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan, Güçsüz, Gaddar olmalarıdır.

Oleander isminin Notasyonları Nelerdir?

Oleander isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

O: Ordu
L: Lüleburgaz
E: Edirne
A: Adana
N: Niğde
D: Denizli
E: Edirne
R: Rize

Oleander Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

O: Osman
L: Lokum
E: Ekrem
A: Ahmet
N: Nizam
D: Davut
E: Ekrem
R: Rasim

Oleander isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

O: Oscar
L: Lima
E: Echo
A: Alfa
N: November
D: Delta
E: Echo
R: Romeo

Oleander isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

O: Oruç
L: Levent
E: Engin
A: Aydın
N: Neptün
D: Deniz
E: Engin
R: Reis

Oleander İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Oleander ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Oleander ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Oleander ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Oleander İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.