İsim Arama

Okeanas İsminin Anlamı Nedir? Okeanas Ne Demek?

Okeanas ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Okeanas isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Okeanas isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Okeanas isminin anlamı nedir? Okeanas ne demek?

Okeanas isminin anlamı nedir?
  • Okeanas isminin cinsiyeti: Kız
  • Okeanas isminin kökeni: Yunanca
  • Okeanas isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Okeanas ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Okeanas ismindeki harf sayısı: 7
  • Okeanas isminin rengi: Pembe
  • Okeanas isminin nitelikeri: Pozitif, Hayalperest, Çalışkan, İnatçı, Misafirperver, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Okeanas

Okeanas isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Okeanas ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Okeanas isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Okeanas İsmiyle Uyumlu İsimler

Okeanas İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Zenas, Okeanas

Okeanas İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Renas, Parmenas, Manas, Annas, Dernas, Oker, Nas, Minas, Okergin

Okeanas ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Okeanas İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Okeanas İsmi Konulabilir Mi?

Okeanas isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Okeanas isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Okeanas İsmi Caiz Mi?

Okeanas ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Okeanas isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Okeanas İsminin Özellikleri

Okeanas isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Okeanas İsminin Sayı Analizi

Okeanas isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

O: 18
K: 14
E: 6
A: 1
N: 17
A: 1
S: 22

Okeanas isminin numerolojik değeri: 79

Okeanas İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Okeanas İsmi İle Akrostiş Şiirler

Onur Ayva
Kalbim çarpıyor
Eski günleri çok özledim ben
Ansızın çıkıverdin karşıma
Neyleyim sensiz bu canı
Ansızın çıkıverdin karşıma
Seher Merve

Okeanas İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Okeanas isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Okeanas

Okeanas İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Okeanas isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Okeanas

Okeanas İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Okeanas isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Okeanas

Okeanas İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Okeanas ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Okeanas İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Okeanas ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sırdaş, Romantik, Duygusal, Girişken, Sağduyu Sahibi, Espirili olmalarıdır.

Okeanas İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Okeanas ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları İçine Kapanık, Kıskanç, Gereksiz İnatçı, Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan, Baskıcı olmalarıdır.

Okeanas isminin Notasyonları Nelerdir?

Okeanas isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

O: Ordu
K: Kars
E: Edirne
A: Adana
N: Niğde
A: Adana
S: Sinop

Okeanas Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

O: Osman
K: Kadri
E: Ekrem
A: Ahmet
N: Nizam
A: Ahmet
S: Serhat

Okeanas isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

O: Oscar
K: Kilo
E: Echo
A: Alfa
N: November
A: Alfa
S: Sierra

Okeanas isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

O: Oruç
K: Kalyon
E: Engin
A: Aydın
N: Neptün
A: Aydın
S: Seydi

Okeanas İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Okeanas ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Okeanas ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Okeanas ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Okeanas İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.