İsim Arama

Nooriya İsminin Anlamı Nedir? Nooriya Ne Demek?

Nooriya ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Nooriya isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Nooriya isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Nooriya isminin anlamı nedir? Nooriya ne demek?

Nooriya isminin anlamı nedir?
  • Nooriya isminin cinsiyeti: Kız
  • Nooriya isminin kökeni: Arapça
  • Nooriya isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Nooriya ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Nooriya ismindeki harf sayısı: 7
  • Nooriya isminin rengi: Pembe
  • Nooriya isminin nitelikeri: Misafirperver, Pozitif, Komik, Yaramaz, Maceracı, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Nooriya

Nooriya isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Nooriya ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Nooriya isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Nooriya İsmiyle Uyumlu İsimler

Nooriya İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Mariya, Naiya, Zakiya, Nooriya, Liya, Amaliya, Araksiya, Janiya, Tahiya, Atiya

Nooriya İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Embiya, Ziya, Raçiya, Neriya, Enbiya, Evliya, Ananiya, Eliya, Zekeriya, Aviya

Nooriya ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Nooriya İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Nooriya İsmi Konulabilir Mi?

Nooriya isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Nooriya isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Nooriya İsmi Caiz Mi?

Nooriya ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Nooriya isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Nooriya İsminin Özellikleri

Nooriya isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Nooriya İsminin Sayı Analizi

Nooriya isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

N: 17
O: 18
O: 18
R: 21
İ: 12
Y: 28
A: 1

Nooriya isminin numerolojik değeri: 115

Nooriya İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Nooriya İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ne olur sende benimle hep benim ol
Onurunla yaşa sen hep mutlu ol
Onurunla yaşa sen hep mutlu ol
Rica ediyorum yüzün düşmesin yere
İnsan sevdikçe yaşar, unutma bunu sevgilim
Yarim, yarenim bu sevda seninleyken bile sana susuyor
Aşkını her yerde haykırıyorum ben

Nooriya İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Nooriya isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Nooriya

Nooriya İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Nooriya isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Nooriya

Nooriya İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Nooriya isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Nooriya

Nooriya İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Nooriya ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Nooriya İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Nooriya ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Sırdaş, Maceracı, Enerjik, Gezgin, Girişken olmalarıdır.

Nooriya İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Nooriya ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, İçine Kapanık, Gaddar, Kırılgan, Geçmişte Yaşayan, Agresif olmalarıdır.

Nooriya isminin Notasyonları Nelerdir?

Nooriya isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
O: Ordu
O: Ordu
R: Rize
İ: İzmir
Y: Yozgat
A: Adana

Nooriya Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
O: Osman
O: Osman
R: Rasim
İ: İrfan
Y: Yahya
A: Ahmet

Nooriya isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
O: Oscar
O: Oscar
R: Romeo
İ:
Y: Yankee
A: Alfa

Nooriya isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
O: Oruç
O: Oruç
R: Reis
İ: İstif
Y: Yılmaz
A: Aydın

Nooriya İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Nooriya ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Nooriya ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Nooriya ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Nooriya İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.