İsim Arama

Noor İsminin Anlamı Nedir? Noor Ne Demek?

Noor ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Noor isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Noor isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Noor isminin anlamı nedir? Noor ne demek?

Noor isminin anlamı nedir?
  • Noor isminin cinsiyeti: Kız
  • Noor isminin kökeni: Arapça
  • Noor isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Noor ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Noor ismindeki harf sayısı: 4
  • Noor isminin rengi: Pembe
  • Noor isminin nitelikeri: Misafirperver, Pozitif, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Noor

Noor isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Noor ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.

Noor isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Noor İsmiyle Uyumlu İsimler

Noor İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Nooriya, Noor

Noor İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Noor ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Noor İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Noor İsmi Konulabilir Mi?

Noor isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Noor isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Noor İsmi Caiz Mi?

Noor ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Noor isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Noor İsminin Özellikleri

Noor isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Noor İsminin Sayı Analizi

Noor isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

N: 17
O: 18
O: 18
R: 21

Noor isminin numerolojik değeri: 74

Noor İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Noor İsmi İle Akrostiş Şiirler

Nasıl yaparsın bensiz bir arkana dön baksan ne haldeyim SENSİZ…
Olumsuzlukları unut artık ey yarim
Olumsuzlukları unut artık ey yarim
Rengarenk bir dünya kurmak için

Noor İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Noor isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Noor

Noor İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Noor isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Noor

Noor İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Noor isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Noor

Noor İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Noor ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Noor İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Noor ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Sırdaş, Maceracı olmalarıdır.

Noor İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Noor ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, İçine Kapanık, Gaddar olmalarıdır.

Noor isminin Notasyonları Nelerdir?

Noor isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
O: Ordu
O: Ordu
R: Rize

Noor Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
O: Osman
O: Osman
R: Rasim

Noor isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
O: Oscar
O: Oscar
R: Romeo

Noor isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
O: Oruç
O: Oruç
R: Reis

Noor İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Noor ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Noor ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Noor ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Noor İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.