İsim Arama

Nimrah İsminin Anlamı Nedir? Nimrah Ne Demek?

Nimrah ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Nimrah isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Nimrah isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Nimrah isminin anlamı nedir? Nimrah ne demek?

Nimrah isminin anlamı nedir?
  • Nimrah isminin cinsiyeti: Kız
  • Nimrah isminin kökeni: Arapça
  • Nimrah isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Nimrah ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Nimrah ismindeki harf sayısı: 6
  • Nimrah isminin rengi: Pembe
  • Nimrah isminin nitelikeri: Misafirperver, Yaramaz, Uyumlu, Komik, İnatçı, Tez Canlı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Nimrah

Nimrah isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Nimrah ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.

Nimrah isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Nimrah İsmiyle Uyumlu İsimler

Nimrah İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Nimah, Devorah, Farah, Gederah, Ferah, Mirah, Naarah, Shiphrah, Nazirah, Shajarah

Nimrah İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Jarah, Jorah, Nimetullah, Emrah, Ezrah, Jerah, İnşirah, Hasrah, Ziporah, Zerah

Nimrah ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Nimrah İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Nimrah İsmi Konulabilir Mi?

Nimrah isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Nimrah isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Nimrah İsmi Caiz Mi?

Nimrah ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Nimrah isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Nimrah İsminin Özellikleri

Nimrah isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Nimrah İsminin Sayı Analizi

Nimrah isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

N: 17
İ: 12
M: 16
R: 21
A: 1
H: 10

Nimrah isminin numerolojik değeri: 77

Nimrah İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Nimrah İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ne nefret ne ayrılık, uğramasın sevgimize
İçimi ısıtan bir buruk keder.
Mutlu oldum seninle tek yarim dedim
Rahat uyuyamazdım saçının kokusu duymayınca,
Aylar birbirini kovalıyor, zaman akıyor
Hasretim bitene kadar elimi tutmazsan

Nimrah İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Nimrah isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Nimrah

Nimrah İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Nimrah isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Nimrah

Nimrah İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Nimrah isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Nimrah

Nimrah İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Nimrah ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Nimrah İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Nimrah ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Enerjik, Zeki, Maceracı, Girişken, Sakin olmalarıdır.

Nimrah İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Nimrah ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Kırılgan, Sanat Yönü Başarısız, Gaddar, Agresif, Panik olmalarıdır.

Nimrah isminin Notasyonları Nelerdir?

Nimrah isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
İ: İzmir
M: Muş
R: Rize
A: Adana
H: Hatay

Nimrah Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
İ: İrfan
M: Mehmet
R: Rasim
A: Ahmet
H: Hasan

Nimrah isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
İ:
M: Mike
R: Romeo
A: Alfa
H: Hotel

Nimrah isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
İ: İstif
M: Merih
R: Reis
A: Aydın
H: Halat

Nimrah İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Nimrah ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Nimrah ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Nimrah ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Nimrah İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.