İsim Arama

Noura İsminin Anlamı Nedir? Noura Ne Demek?

Noura ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Noura isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Noura isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Noura isminin anlamı nedir? Noura ne demek?

Noura isminin anlamı nedir?
  • Noura isminin cinsiyeti: Kız
  • Noura isminin kökeni: Arapça
  • Noura isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Noura ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Noura ismindeki harf sayısı: 5
  • Noura isminin rengi: Pembe
  • Noura isminin nitelikeri: Misafirperver, Pozitif, Modern, Komik, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Noura

Noura isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Noura ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Noura isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Noura İsmiyle Uyumlu İsimler

Noura İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Eura, Nura, Ketura, Noura, Isaura, Nuura

Noura İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Yura, Dura, Cura, Tura

Noura ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Noura İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Noura İsmi Konulabilir Mi?

Noura isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Noura isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Noura İsmi Caiz Mi?

Noura ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Noura isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Noura İsminin Özellikleri

Noura isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Noura İsminin Sayı Analizi

Noura isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

N: 17
O: 18
U: 25
R: 21
A: 1

Noura isminin numerolojik değeri: 82

Noura İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Noura İsmi İle Akrostiş Şiirler

Neyleyim sen olmadan ben kimsesiz kalıyorum…
Onursuz olmuş inan aşklar sevdalar
Umut olur her bakışın
Rengarenk bir sevda yaşattın bana
Allaha inancını yitirme, her kötü güne sabret

Noura İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Noura isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Noura

Noura İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Noura isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Noura

Noura İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Noura isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Noura

Noura İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Noura ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Noura İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Noura ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Sırdaş, Misafirperver, Maceracı, Girişken olmalarıdır.

Noura İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Noura ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, İçine Kapanık, Aceleci, Gaddar, Agresif olmalarıdır.

Noura isminin Notasyonları Nelerdir?

Noura isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
O: Ordu
U: Uşak
R: Rize
A: Adana

Noura Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
O: Osman
U: Ufuk
R: Rasim
A: Ahmet

Noura isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
O: Oscar
U: Uniform
R: Romeo
A: Alfa

Noura isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
O: Oruç
U: Umman
R: Reis
A: Aydın

Noura İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Noura ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Noura ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Noura ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Noura İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.