İsim Arama

Nitsa İsminin Anlamı Nedir? Nitsa Ne Demek?

Nitsa ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Nitsa isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Nitsa isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Nitsa isminin anlamı nedir? Nitsa ne demek?

Nitsa isminin anlamı nedir?
  • Nitsa isminin cinsiyeti: Kız
  • Nitsa isminin kökeni: Yunanca
  • Nitsa isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Nitsa ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Nitsa ismindeki harf sayısı: 5
  • Nitsa isminin rengi: Pembe
  • Nitsa isminin nitelikeri: Misafirperver, Yaramaz, Romantik, Dürüst, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Nitsa

Nitsa isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Nitsa ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Nitsa isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Nitsa İsmiyle Uyumlu İsimler

Nitsa İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Nitzanah, Nitza, Nitsa, Litsa, Elenitsa, Nitzana, Ritsa

Nitsa İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Nitsa ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Nitsa İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Nitsa İsmi Konulabilir Mi?

Nitsa isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Nitsa isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Nitsa İsmi Caiz Mi?

Nitsa ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Nitsa isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Nitsa İsminin Özellikleri

Nitsa isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Nitsa İsminin Sayı Analizi

Nitsa isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

N: 17
İ: 12
T: 24
S: 22
A: 1

Nitsa isminin numerolojik değeri: 76

Nitsa İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Nitsa İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ne olur artık bir daha beni sensiz bırakma
İstersen diken olurum dalımda tek gül sen
Tek tanem yüreği elmas sevdiğim
Sen gidersen ben biterim.
Ayrılık denen kelime düşmedi hiç kalemimden

Nitsa İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Nitsa isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Nitsa

Nitsa İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Nitsa isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Nitsa

Nitsa İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Nitsa isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Nitsa

Nitsa İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Nitsa ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Nitsa İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Nitsa ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Enerjik, Canayakın, Espirili, Girişken olmalarıdır.

Nitsa İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Nitsa ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Kırılgan, Sessiz, Baskıcı, Agresif olmalarıdır.

Nitsa isminin Notasyonları Nelerdir?

Nitsa isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
İ: İzmir
T: Tokat
S: Sinop
A: Adana

Nitsa Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
İ: İrfan
T: Temel
S: Serhat
A: Ahmet

Nitsa isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
İ:
T: Tanfo
S: Sierra
A: Alfa

Nitsa isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
İ: İstif
T: Turgut
S: Seydi
A: Aydın

Nitsa İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Nitsa ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Nitsa ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Nitsa ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Nitsa İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.