İsim Arama

Elenitsa İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Elenitsa isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Elenitsa isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Elenitsa isminin anlamı nedir? Elenitsa ne demek?

  • Elenitsa isminin cinsiyeti: Kız
  • Elenitsa isminin kökeni: Yunanca
  • Elenitsa isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Elenitsa ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Elenitsa ismindeki harf sayısı: 8
  • Elenitsa isminin rengi: Pembe
  • Elenitsa isminin nitelikeri: Çalışkan, Gösterişli, Misafirperver, Yaramaz, Romantik, Dürüst, İnatçı

Elenitsa İsminin Anlamı Nedir? Elenitsa Ne Demek?

Elenitsa isminin anlamı nedir?

Elenitsa İsminin Analizi

Elenitsa isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Elenitsa ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Gizil gücünüz tümüyle hizmet ve düzenle ilintilidir. Güvenilir biri olduğunuzu diğer insanlara ispatlayın. Düzenli, yardımsever, dürüst ve samimi bir insansınız. Önemli işler başarmak için buradasınız. Yoğun ve uzun saatler boyu çalışarak ve pratikliğinizi kullanarak bunu başarabilirsiniz.

İfadenizi, irade gücünüzle ortaya koyacaksınız.Bu üstünlük taslamak anlamına gelmez.Tanrısal iradenin olumlu bir uyumudur.Tinsel olaylara pratik bir şekilde yaklaşacaksınız.Kişisel maddi çıkarlarınızı önemsemeyin. 4 yapıcının sayısıdır ve size sadık kalacak herhangi bir örgütlenmenin kurulmasına yardımcı olacaksınız

Elenitsa İsminin Harf ve Sayı Analizi

Elenitsa isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Elenitsa İsmiyle Uyumlu İsimler

Elenitsa İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Elepheteria, Elektra, Ritsa, Electra, Eleftheria, Elephteria, Elefteria, Eleana, Elenitsa, Eleutheria

Elenitsa İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Elektron, Eleazar, Eleutheros, Eleisha, Elead

Elenitsa ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Elenitsa İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Elenitsa İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Elenitsa ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Elenitsa İsmi Konulabilir Mi?

Elenitsa isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Elenitsa isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Elenitsa İsmi Caiz Mi?

Elenitsa ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Elenitsa isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Elenitsa İsminin Diyanetteki Anlamı

Elenitsa isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Elenitsa isminin anlamı: aydınlatma

Elenitsa İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Elenitsa ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Elenitsa ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Elenitsa ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Elenitsa ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Elenitsa İsminin Özellikleri

Elenitsa isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Elenitsa İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Elenitsa İsmi İle Akrostiş Şiirler

En mutlu anlarım senle oluyor yarim
Laleler, sümbüller bile kıskandı bendeki seni.
En mutlu anlarım senle oluyor yarim
Ne olur sonsuza kadar benim ol Deran
İ stesemde söz geçiremem seviyorum seni
Tahmin edemezsin nasıl ağlıyor bu serseri
Seninle mutlu günleri bekliyorum
Anla artık sensiz olamam ben yarim

Elenitsa İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Elenitsa isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Elenitsa

Elenitsa İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Elenitsa isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Elenitsa

Elenitsa İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Elenitsa isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Elenitsa

Elenitsa İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Elenitsa isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Elenitsa isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Elenitsa isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Elenitsa isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Elenitsa isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Elenitsa isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Elenitsa İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Elenitsa ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Elenitsa İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Elenitsa ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Duygusal, Yetenekli, Sağduyu Sahibi, Enerjik, Canayakın, Espirili, Girişken olmalarıdır.

Elenitsa İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Elenitsa ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Gereksiz İnatçı, Obur, Hayal Dünyasında Yaşayan, Kırılgan, Sessiz, Baskıcı, Agresif olmalarıdır.

Elenitsa isminin Notasyonları Nelerdir?

Elenitsa isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

E: Edirne
L: Lüleburgaz
E: Edirne
N: Niğde
İ: İzmir
T: Tokat
S: Sinop
A: Adana

Elenitsa Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Ekrem
L: Lokum
E: Ekrem
N: Nizam
İ: İrfan
T: Temel
S: Serhat
A: Ahmet

Elenitsa isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Echo
L: Lima
E: Echo
N: November
İ:
T: Tanfo
S: Sierra
A: Alfa

Elenitsa isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Engin
L: Levent
E: Engin
N: Neptün
İ: İstif
T: Turgut
S: Seydi
A: Aydın

Elenitsa İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Elenitsa ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Elenitsa ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Elenitsa ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Elenitsa İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

elenitsa isminin numerolojisi, elenitsa isminin enerjisi, elenitsa isminin arapça yazlışı, elenitsa isminin hikayesi, elenitsa isminin burcu, elenitsa isminin uğurlu sayısı, elenitsa isminin ebced değeri, elenitsa isminin rengi, elenitsa isminin harf analizi