İsim Arama

Eleni İsminin Anlamı Nedir? Eleni Ne Demek?

Eleni ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Eleni isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Eleni isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Eleni isminin anlamı nedir? Eleni ne demek?

Eleni isminin anlamı nedir?
  • Eleni isminin cinsiyeti: Kız
  • Eleni isminin kökeni: Yunanca
  • Eleni isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Eleni ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Eleni ismindeki harf sayısı: 5
  • Eleni isminin rengi: Pembe
  • Eleni isminin nitelikeri: Çalışkan, Gösterişli, Misafirperver, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Eleni

Eleni isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Eleni ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.

Eleni isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Eleni İsmiyle Uyumlu İsimler

Eleni İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Eleftheria, Eleutheria, Elenitsa, Elephteria, Elektra, Elexa, Elefteria, Elem, Eleana, Elezan

Eleni İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Elead, Eleutheros, Arseni, Elektron, Evgueni, Evgeni, Eleisha, Eleazar, Medeni, Eugeni

Eleni ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Eleni İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Eleni İsmi Konulabilir Mi?

Eleni isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Eleni isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Eleni İsmi Caiz Mi?

Eleni ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Eleni isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Eleni İsminin Özellikleri

Eleni isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Eleni İsminin Sayı Analizi

Eleni isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

E: 6
L: 15
E: 6
N: 17
İ: 12

Eleni isminin numerolojik değeri: 56

Eleni İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Eleni İsmi İle Akrostiş Şiirler

Eninde sonunda benim olacaksın
Lafta sözde değil candan sevdim
Eninde sonunda benim olacaksın
Ne olur artık bir daha beni sensiz bırakma
İstersen diken olurum dalımda tek gül sen

Eleni İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Eleni isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Eleni

Eleni İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Eleni isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Eleni

Eleni İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Eleni isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Eleni

Eleni İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Eleni ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Eleni İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Eleni ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Duygusal, Yetenekli, Sağduyu Sahibi, Enerjik olmalarıdır.

Eleni İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Eleni ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Gereksiz İnatçı, Obur, Hayal Dünyasında Yaşayan, Kırılgan olmalarıdır.

Eleni isminin Notasyonları Nelerdir?

Eleni isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

E: Edirne
L: Lüleburgaz
E: Edirne
N: Niğde
İ: İzmir

Eleni Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Ekrem
L: Lokum
E: Ekrem
N: Nizam
İ: İrfan

Eleni isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Echo
L: Lima
E: Echo
N: November
İ:

Eleni isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Engin
L: Levent
E: Engin
N: Neptün
İ: İstif

Eleni İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Eleni ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Eleni ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Eleni ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Eleni İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.