İsim Arama

Elektra İsminin Anlamı Nedir? Elektra Ne Demek?

Elektra ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Elektra isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Elektra isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Elektra isminin anlamı nedir? Elektra ne demek?

Elektra isminin anlamı nedir?
  • Elektra isminin cinsiyeti: Kız
  • Elektra isminin kökeni: Yunanca
  • Elektra isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Elektra ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Elektra ismindeki harf sayısı: 7
  • Elektra isminin rengi: Pembe
  • Elektra isminin nitelikeri: Çalışkan, Gösterişli, Hayalperest, Romantik, Komik, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Elektra

Elektra isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Elektra ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Elektra isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Elektra İsmiyle Uyumlu İsimler

Elektra İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Eleutheria, Elexa, Kleopatra, Petra, Elenitsa, Lystra, Demetra, Elephteria, Eleora, Kitra

Elektra İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Eleazar, Elektron, Eleisha, Eleutheros, Elead

Elektra ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Elektra İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Elektra İsmi Konulabilir Mi?

Elektra isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Elektra isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Elektra İsmi Caiz Mi?

Elektra ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Elektra isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Elektra İsminin Özellikleri

Elektra isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Elektra İsminin Sayı Analizi

Elektra isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

E: 6
L: 15
E: 6
K: 14
T: 24
R: 21
A: 1

Elektra isminin numerolojik değeri: 87

Elektra İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Elektra İsmi İle Akrostiş Şiirler

Elim ayağım tutuldu seni görünce
Leyla mecnun kıskandı bizi
Elim ayağım tutuldu seni görünce
Kol kola sevdamızı yaşayalım ey yar
Tek tanem yüreği elmas sevdiğim
Rengarenk hayallerimiz vardı
Artık seninim ve seninleyim

Elektra İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Elektra isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Elektra

Elektra İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Elektra isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Elektra

Elektra İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Elektra isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Elektra

Elektra İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Elektra ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Elektra İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Elektra ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Duygusal, Yetenekli, Romantik, Canayakın, Maceracı, Girişken olmalarıdır.

Elektra İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Elektra ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Gereksiz İnatçı, Obur, Kıskanç, Sessiz, Gaddar, Agresif olmalarıdır.

Elektra isminin Notasyonları Nelerdir?

Elektra isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

E: Edirne
L: Lüleburgaz
E: Edirne
K: Kars
T: Tokat
R: Rize
A: Adana

Elektra Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Ekrem
L: Lokum
E: Ekrem
K: Kadri
T: Temel
R: Rasim
A: Ahmet

Elektra isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Echo
L: Lima
E: Echo
K: Kilo
T: Tanfo
R: Romeo
A: Alfa

Elektra isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Engin
L: Levent
E: Engin
K: Kalyon
T: Turgut
R: Reis
A: Aydın

Elektra İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Elektra ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Elektra ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Elektra ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Elektra İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.