İsim Arama

Eleftheria İsminin Anlamı Nedir? Eleftheria Ne Demek?

Eleftheria ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Eleftheria isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Eleftheria isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Eleftheria isminin anlamı nedir? Eleftheria ne demek?

Eleftheria isminin anlamı nedir?
  • Eleftheria isminin cinsiyeti: Kız
  • Eleftheria isminin kökeni: Yunanca
  • Eleftheria isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Eleftheria ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Eleftheria ismindeki harf sayısı: 10
  • Eleftheria isminin rengi: Pembe
  • Eleftheria isminin nitelikeri: Çalışkan, Gösterişli, Sinirli, Romantik, Tez Canlı, Komik, Yaramaz, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Eleftheria

Eleftheria isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Eleftheria ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
F: Uysal, Güven verir. Sakin tavırlara sahiptir. Ve etrafınca karizmatik olarak düşünülür.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Eleftheria isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Eleftheria İsmiyle Uyumlu İsimler

Eleftheria İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Eleana, Adria, Eleutheria, Eleora, Edria, Beria, Neria, Kyria, Eleph, Electra

Eleftheria İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Azuria, Elektron, Zaccaria, Elead, Eleazar, Azaria, Uria, Eleutheros, Zarria, Syria

Eleftheria ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Eleftheria İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Eleftheria İsmi Konulabilir Mi?

Eleftheria isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Eleftheria isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Eleftheria İsmi Caiz Mi?

Eleftheria ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Eleftheria isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Eleftheria İsminin Özellikleri

Eleftheria isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

İnsanlarla zaman geçirmeyi çok severler. Özellikle arkadaşlarını evlerinde ağırlamayı severler. Çok iyi ev sahibidirler. Kendilerini başkalarına adarlar. Diğer insanların dertlerine, sorunlarına, acılarına ortak olmayı ve onlara destek olmayı çok önemserler. Ancak bazı durumlarda diğer insanlara yardım ederken arada kalabilirler ve olayların içine istemedikleri halde çekilebilirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Eleftheria İsminin Sayı Analizi

Eleftheria isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

E: 6
L: 15
E: 6
F: 7
T: 24
H: 10
E: 6
R: 21
İ: 12
A: 1

Eleftheria isminin numerolojik değeri: 108

Eleftheria İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 9 olanlar:İYİMSER

Karakterinin en belirgin özelliği iyimserlik.Lakabın 'polyanna'. Hayata pembe gözlüklerle bakıyorsun.Yaşadığın kötü olaylardan etkilensen de umudunu yitirmiyorsun.Herşeyin yoluna gireceğine dair inancın sağlam.Olaylara olumlu açıdan bakmasını biliyorsun.Çevrendekiler bu yönünü çok seviyorlar.Çünkü kendine olduğu kadar, çevrendekilere de umut aşılıyorsun.En kötü anlarda bile insanları güldürmeyi başarıyorsun.İyimserliğinin yanı sıra güçlü espri yeteneğin de buna yardımcı oluyor.Sakin ve huzurlu işlerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Rekabet sana göre değil.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve iyi niyet.

Eleftheria İsmi İle Akrostiş Şiirler

En güzel yıllarım hasretle geçti
Lütfunla birim, diriyim, yeniyim, ben zevkle yaşıyorum kaderimi
En güzel yıllarım hasretle geçti
Farkında olmadan aşık oldum ben sana
Tuhaf bir şarkı gibi dilimdesin
Hasret ile seni bekliyorum ben
En güzel yıllarım hasretle geçti
Rüyalarımda bile sen yağmalıydın delice,
İnciler diziyorum gergefine
Artık seninim ve seninleyim

Eleftheria İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Eleftheria isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Eleftheria

Eleftheria İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Eleftheria isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Eleftheria

Eleftheria İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Eleftheria isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Eleftheria

Eleftheria İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Eleftheria ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Eleftheria İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Eleftheria ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Duygusal, Yetenekli, Uysal, Canayakın, Sakin, Maceracı, Enerjik, Girişken olmalarıdır.

Eleftheria İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Eleftheria ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Gereksiz İnatçı, Obur, Güven Vermeyen, Sessiz, Panik, Gaddar, Kırılgan, Agresif olmalarıdır.

Eleftheria isminin Notasyonları Nelerdir?

Eleftheria isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

E: Edirne
L: Lüleburgaz
E: Edirne
F: Fatsa
T: Tokat
H: Hatay
E: Edirne
R: Rize
İ: İzmir
A: Adana

Eleftheria Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Ekrem
L: Lokum
E: Ekrem
F: Fatih
T: Temel
H: Hasan
E: Ekrem
R: Rasim
İ: İrfan
A: Ahmet

Eleftheria isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Echo
L: Lima
E: Echo
F: Foxtrot
T: Tanfo
H: Hotel
E: Echo
R: Romeo
İ:
A: Alfa

Eleftheria isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Engin
L: Levent
E: Engin
F: Felenk
T: Turgut
H: Halat
E: Engin
R: Reis
İ: İstif
A: Aydın

Eleftheria İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Eleftheria ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Eleftheria ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Eleftheria ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Eleftheria İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.