İsim Arama

Nitsa İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Nitsa isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Nitsa isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Nitsa isminin anlamı nedir? Nitsa ne demek?

  • Nitsa isminin cinsiyeti: Kız
  • Nitsa isminin kökeni: Yunanca
  • Nitsa isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Nitsa ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Nitsa ismindeki harf sayısı: 5
  • Nitsa isminin rengi: Pembe
  • Nitsa isminin nitelikeri: Misafirperver, Yaramaz, Romantik, Dürüst, İnatçı

Nitsa İsminin Anlamı Nedir? Nitsa Ne Demek?

Nitsa isminin anlamı nedir?

Nitsa İsminin Analizi

Nitsa isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Nitsa ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz paylaşımcılıktır. Sempatinizi ve anlayışınızı geliştirmeyi öğrenmelisiniz. Paylaşım sadece iki kişi arasında olmaz, gurup içinde işbirliği yapmayı öğrenin. Nazik ve saygılı olun, siz titiz ve arkadaş canlısı bir kişisiniz. Evrensel barışı sağlamak için çalışacaksınız. Paylaşımcılık her zaman için sadece iki kişi arasında değildir, bu ortaklığı tüm evrene yayın.

İfadenizi, hayatınızı paylaşanlar arasında uyum yaratarak ortaya koyacaksınız.Her zaman geri planda kalmayı tercih ediyorsunuz.Tinsel çalışmalarınızı kollektif olarak yapacaksınız.Duygusal doğanız sizi yeteneklerinizi gizleyecek kadar mütevazi yapıyor.Hayata ilgisizlikle bakmaya çalışın, aksi takdirde aşırı duygusal tepkileriniz size zarar verebilir

Nitsa İsminin Harf ve Sayı Analizi

Nitsa isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Nitsa İsmiyle Uyumlu İsimler

Nitsa İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Ritsa, Nitzana, Elenitsa, Nitza, Nitsa, Nitzanah, Litsa

Nitsa İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Nitsa ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Nitsa İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Nitsa İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Nitsa ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Nitsa İsmi Konulabilir Mi?

Nitsa isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Nitsa isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Nitsa İsmi Caiz Mi?

Nitsa ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Nitsa isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Nitsa İsminin Diyanetteki Anlamı

Nitsa isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Nitsa isminin anlamı: Işık

Nitsa İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Nitsa ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Nitsa ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Nitsa ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Nitsa ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Nitsa İsminin Özellikleri

Nitsa isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Nitsa İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Nitsa İsmi İle Akrostiş Şiirler

Nedensiz hüzünler esir alır tüm benliğimi
İstediğin kadar yanında kalmak hakkımdır
Tek aşkım sensin demek hakkımdır
Sarılıp bana mutlu et beni artık
Ayrılı yok bizim sevda ülkemizde

Nitsa İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Nitsa isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Nitsa

Nitsa İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Nitsa isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Nitsa

Nitsa İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Nitsa isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Nitsa

Nitsa İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Nitsa isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Nitsa isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Nitsa isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Nitsa isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Nitsa isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Nitsa isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Nitsa İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Nitsa ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Nitsa İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Nitsa ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Enerjik, Canayakın, Espirili, Girişken olmalarıdır.

Nitsa İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Nitsa ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Kırılgan, Sessiz, Baskıcı, Agresif olmalarıdır.

Nitsa isminin Notasyonları Nelerdir?

Nitsa isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
İ: İzmir
T: Tokat
S: Sinop
A: Adana

Nitsa Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
İ: İrfan
T: Temel
S: Serhat
A: Ahmet

Nitsa isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
İ:
T: Tanfo
S: Sierra
A: Alfa

Nitsa isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
İ: İstif
T: Turgut
S: Seydi
A: Aydın

Nitsa İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Nitsa ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Nitsa ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Nitsa ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Nitsa İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

nitsa isminin numerolojisi, nitsa isminin enerjisi, nitsa isminin arapça yazlışı, nitsa isminin hikayesi, nitsa isminin burcu, nitsa isminin uğurlu sayısı, nitsa isminin ebced değeri, nitsa isminin rengi, nitsa isminin harf analizi