İsim Arama

Niobe İsminin Anlamı Nedir? Niobe Ne Demek?

Niobe ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Niobe isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Niobe isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Niobe isminin anlamı nedir? Niobe ne demek?

Niobe isminin anlamı nedir?
  • Niobe isminin cinsiyeti: Kız
  • Niobe isminin kökeni: Yunanca
  • Niobe isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Niobe ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Niobe ismindeki harf sayısı: 5
  • Niobe isminin rengi: Pembe
  • Niobe isminin nitelikeri: Misafirperver, Yaramaz, Pozitif, Sevimli, Çalışkan

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Niobe

Niobe isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Niobe ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Niobe isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Niobe İsmiyle Uyumlu İsimler

Niobe İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Zenobe, Niobe

Niobe İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Kobe

Niobe ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Niobe İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Niobe İsmi Konulabilir Mi?

Niobe isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Niobe isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Niobe İsmi Caiz Mi?

Niobe ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Niobe isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Niobe İsminin Özellikleri

Niobe isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Niobe İsminin Sayı Analizi

Niobe isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

N: 17
İ: 12
O: 18
B: 2
E: 6

Niobe isminin numerolojik değeri: 55

Niobe İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Niobe İsmi İle Akrostiş Şiirler

Nefise Neriman Çelebi
İnan öyle çok sevdim ki seni anlayamazsın
Olmaz olsun böyle ızdırap
Bense seni gösteriyorum kalbime
En büyük sevdam sensin ey yarim

Niobe İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Niobe isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Niobe

Niobe İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Niobe isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Niobe

Niobe İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Niobe isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Niobe

Niobe İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Niobe ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Niobe İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Niobe ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Enerjik, Sırdaş, Sıcakkanlı, Duygusal olmalarıdır.

Niobe İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Niobe ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Kırılgan, İçine Kapanık, Aşırı Duygusal, Gereksiz İnatçı olmalarıdır.

Niobe isminin Notasyonları Nelerdir?

Niobe isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
İ: İzmir
O: Ordu
B: Bolu
E: Edirne

Niobe Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
İ: İrfan
O: Osman
B: Behçet
E: Ekrem

Niobe isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
İ:
O: Oscar
B: Bravo
E: Echo

Niobe isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
İ: İstif
O: Oruç
B: Burak
E: Engin

Niobe İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Niobe ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Niobe ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Niobe ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Niobe İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.