İsim Arama

Nikolia İsminin Anlamı Nedir? Nikolia Ne Demek?

Nikolia ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Nikolia isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Nikolia isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Nikolia isminin anlamı nedir? Nikolia ne demek?

Nikolia isminin anlamı nedir?
  • Nikolia isminin cinsiyeti: Kız
  • Nikolia isminin kökeni: Yunanca
  • Nikolia isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Nikolia ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Nikolia ismindeki harf sayısı: 7
  • Nikolia isminin rengi: Pembe
  • Nikolia isminin nitelikeri: Misafirperver, Yaramaz, Hayalperest, Pozitif, Gösterişli, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Nikolia

Nikolia isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Nikolia ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Nikolia isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Nikolia İsmiyle Uyumlu İsimler

Nikolia İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Tahlia, Doralia, Obelia, Theophilia, Accalia, Delia, Nike, Teofilia, Clelia, Gilia

Nikolia İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Ghalia, Nikolas, Nikodem, Ilia, Niklaus, Nikolaas, Nikolaos, Nikostratos, Niko

Nikolia ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Nikolia İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Nikolia İsmi Konulabilir Mi?

Nikolia isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Nikolia isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Nikolia İsmi Caiz Mi?

Nikolia ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Nikolia isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Nikolia İsminin Özellikleri

Nikolia isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Nikolia İsminin Sayı Analizi

Nikolia isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

N: 17
İ: 12
K: 14
O: 18
L: 15
İ: 12
A: 1

Nikolia isminin numerolojik değeri: 89

Nikolia İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Nikolia İsmi İle Akrostiş Şiirler

Nefise Neriman Çelebi
İnan öyle çok sevdim ki seni anlayamazsın
Kaç gün geçti, kaç ay kaç yıl saymadım
Olmaz olsun böyle ızdırap
Lafta sözde değil seni çok seviyorum
İnan öyle çok sevdim ki seni anlayamazsın
Artık bu gönül sadece senindir yar

Nikolia İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Nikolia isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Nikolia

Nikolia İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Nikolia isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Nikolia

Nikolia İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Nikolia isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Nikolia

Nikolia İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Nikolia ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Nikolia İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Nikolia ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Enerjik, Romantik, Sırdaş, Yetenekli, Girişken olmalarıdır.

Nikolia İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Nikolia ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Kırılgan, Kıskanç, İçine Kapanık, Obur, Agresif olmalarıdır.

Nikolia isminin Notasyonları Nelerdir?

Nikolia isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
İ: İzmir
K: Kars
O: Ordu
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
A: Adana

Nikolia Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
İ: İrfan
K: Kadri
O: Osman
L: Lokum
İ: İrfan
A: Ahmet

Nikolia isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
İ:
K: Kilo
O: Oscar
L: Lima
İ:
A: Alfa

Nikolia isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
İ: İstif
K: Kalyon
O: Oruç
L: Levent
İ: İstif
A: Aydın

Nikolia İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Nikolia ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Nikolia ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Nikolia ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Nikolia İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.