İsim Arama

Nikodem İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Nikodem isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Nikodem isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Nikodem isminin anlamı nedir? Nikodem ne demek?

  • Nikodem isminin cinsiyeti: Erkek
  • Nikodem isminin kökeni: Yunanca
  • Nikodem isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Nikodem ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Nikodem ismindeki harf sayısı: 7
  • Nikodem isminin rengi: Mavi
  • Nikodem isminin nitelikeri: Misafirperver, Yaramaz, Hayalperest, Pozitif, Agresif, Çalışkan, Uyumlu

Nikodem İsminin Anlamı Nedir? Nikodem Ne Demek?

Nikodem isminin anlamı nedir?

Nikodem İsminin Analizi

Nikodem isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Nikodem ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz iletişimle ilintilidir. Mutluluğunuz ve diğer insanları da huzuru için iletişim kurmayı öğrenmelisiniz. Hayatla oyun oynamayın; başıboşluk eninde sonunda başarısızlığa yol açacaktır. Neşeli, mutlu, etkileyici, nazik ve sevecen birisiniz. Tanıştığınız herkesi etkileme dürtüsü duyarsınız. Bu dürtü insanlara yaşadıkları dünyanın ne kadar zevkli olduğunu gösterme yeteneğinin simgesidir.

Zaman içinde düşündüklerinizi eyleme dönüştürmelisiniz; fakat bunları gerçekleştirirken belli bir düzende uygulamalısınız.

İfadenizi, asıl kendinizi ifade ederek ortaya koyacaksınız. Fikirlerinizi ve hislerinizi ifade etmek için her yolu deneyebilirsiniz.Bu, konuşma ve yazmada kelimeleri kullanarak yapılabilir. Bilgilerinizi insanlara aktarın. 3’ler hayata kaygısız bir hava getirir. Doğanızda öğreniyor olduğunuz şeyler önemlidir ve insanlara aktarılmalıdır.

Yaşama ve dünyaya yardımcı olan önemli gerçekleri keşfedip bunları insanlarla paylaşmamanın size ne gibi zararı olabilir

Nikodem İsminin Harf ve Sayı Analizi

Nikodem isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Nikodem İsmiyle Uyumlu İsimler

Nikodem İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Diğdem, Güldem, Badem, Nikolia, Sudem, Didem, Hoşkadem, Kadem, Gülbadem, Çiğdem

Nikodem İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

İldem, Eldem, Nikolas, Nikostratos, Nikolaos, Mukaddem, Adem, Göndem, Erdem, Tümerdem

Nikodem ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Nikodem İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Nikodem İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Nikodem ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Nikodem İsmi Konulabilir Mi?

Nikodem isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Nikodem isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Nikodem İsmi Caiz Mi?

Nikodem ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Nikodem isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Nikodem İsminin Diyanetteki Anlamı

Nikodem isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Nikodem isminin anlamı: Halk zaferi

Nikodem İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Nikodem ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Nikodem ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Nikodem ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Nikodem ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Nikodem İsminin Özellikleri

Nikodem isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Nikodem İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Nikodem İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ne olur sonsuza dek benimle kal yarim
İnan ki bu yüreğim sana kapıldı yarim
Kalbim çarpıyor
Olumsuzlukları unut artık ey yarim
Dertleri unutup aşka dalalım
En tepelerde tutardım onu!
Melek yüzlü sevgilim.

Nikodem İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Nikodem isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Nikodem

Nikodem İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Nikodem isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Nikodem

Nikodem İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Nikodem isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Nikodem

Nikodem İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Nikodem isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Nikodem isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Nikodem isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Nikodem isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Nikodem isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Nikodem isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Nikodem İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Nikodem ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Nikodem İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Nikodem ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Enerjik, Romantik, Sırdaş, Güçlü, Duygusal, Zeki olmalarıdır.

Nikodem İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Nikodem ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Kırılgan, Kıskanç, İçine Kapanık, Güçsüz, Gereksiz İnatçı, Sanat Yönü Başarısız olmalarıdır.

Nikodem isminin Notasyonları Nelerdir?

Nikodem isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
İ: İzmir
K: Kars
O: Ordu
D: Denizli
E: Edirne
M: Muş

Nikodem Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
İ: İrfan
K: Kadri
O: Osman
D: Davut
E: Ekrem
M: Mehmet

Nikodem isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
İ:
K: Kilo
O: Oscar
D: Delta
E: Echo
M: Mike

Nikodem isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
İ: İstif
K: Kalyon
O: Oruç
D: Deniz
E: Engin
M: Merih

Nikodem İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Nikodem ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Nikodem ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Nikodem ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Nikodem İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

nikodem isminin numerolojisi, nikodem isminin enerjisi, nikodem isminin arapça yazlışı, nikodem isminin hikayesi, nikodem isminin burcu, nikodem isminin uğurlu sayısı, nikodem isminin ebced değeri, nikodem isminin rengi, nikodem isminin harf analizi