İsim Arama

Niko İsminin Anlamı Nedir? Niko Ne Demek?

Niko ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Niko isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Niko isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Niko isminin anlamı nedir? Niko ne demek?

Niko isminin anlamı nedir?
 • Niko isminin cinsiyeti: Erkek
 • Niko isminin kökeni: Yunanca
 • Niko isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
 • Niko ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
 • Niko ismindeki harf sayısı: 4
 • Niko isminin rengi: Mavi
 • Niko isminin nitelikeri: Misafirperver, Yaramaz, Hayalperest, Pozitif

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Niko

Niko isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Niko ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.

Niko isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Niko İsmiyle Uyumlu İsimler

Niko İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Nikolia, Nike, Nikoleta, Aniko

Niko İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Niklaus, Nikodem, Nikolaos, Nikolaas, Nikolas, Nikostratos, Niko

Niko ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Niko İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Niko İsmi Konulabilir Mi?

Niko isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Niko isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Niko İsmi Caiz Mi?

Niko ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Niko isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Niko İsminin Özellikleri

Niko isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Niko İsminin Sayı Analizi

Niko isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

N: 17
İ: 12
K: 14
O: 18

Niko isminin numerolojik değeri: 61

Niko İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Niko İsmi İle Akrostiş Şiirler

Nerdesin, sarıl bana, koy yüreğini yüreğime
İsmini dağa taşa yazarım yarim
Kollarımı açtım gel hadi bekleniyorsun
Onur Ayva

Niko İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Niko isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Niko

Niko İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Niko isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Niko

Niko İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Niko isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Niko

Niko İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

 • Nikolay Vasilyeviç Gogol: Rus roman ve oyun yazarı.Nikolay Vasilyeviç Gogol, 31 Mart 1809 tarihinde Ukrayna’daPoltova yakınlarındaki Soroşinzy köyünde doğmuştur. Orta halli toprak sahibi bir ailenin çocuğudur. Gogol, daha on yaşındayken babası ölmüştür. Gogol, eğitiminin ilk bölümünü Paltova'da gördü. Edebiyata, Neshin'de liseye devam ettiği yıllarda merak duymaya başladı. 1820'de devlet memuru olmayı tasarlıyonda Saint Petersburg'a gitti. Bir süre devlet dairelerinin birinde çalıştı. 1829'da "Hans Küshelgarten"i adlı il...
 • Nikos Kazancakis: Zorba en meşhur romanıdır. Nikos Kazancakis, 18 Şubat 1883 tarihinde Girit adasında bulunan Kandiye (Heraklion) şehrinde doğmuştur. Katolik rahiplerce yönetilen bir Fransız okulunda eğitim aldıktan sonra Atina'da 1902 yılında başladığı Hukuk Okulu'ndan 1906'da mezun oldu. Ünlü felsefeci Henri Bergson'un öğrencisi oldu. Sonra çalışmalarını 1907'de gittiği Paris'te sürdürdü.Eserleri yabancı dillere en çok çevrilmiş Yunan yazarlardan biridir.Balkan savaşları sırasında gönüllü olarak Yunan Ordusu'na...
 • Nikola Tesla: Nikola Tesla, Sırp asıllı Amerikalı fizikçi, makine ve elektrik mühendisi. 19. yüzyıl sonlarında ve 20. yüzyıl başlarında elektrik ve manyetizma ile ilgili yaptığı çalışmalarla döneme damgasını vuran sıradışı bilim adamı. 10 Temmuz 1856 tarihinde, o yıllarda Avusturya monarşisine dahil olan , Hırvatistan sınırındaki Smiljan'da dünyaya geldi. Babası ortodoks kilisesinde rahip olarak görev yapmaktaydı.Tesla, çalışma hayatına dahil olduktan sonra, karmaşık objeleri algılama ve aklında tutma konusun...
 • Nikos Anastasiadis: Güney Kıbrıs Rum kesiminin CumhurbaşkanıNikos Anastasiadis, 27 Eylül 1946 tarihindePera Pedi, Limasol, Kıbrıs Cumhuriyetinde doğmuştur. Yunanistan'da Atina Ulusal ve Kapodistrian Üniversitesi hukuk bölümünde avukatlık eğitimini ve İngiltere’de Londra Üniversitesinde Deniz Hukuku ile ilgili lisanüstü eğitimini tamamladı. Atina Üniversitesinden sonra avukat olarak mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra Nicos Chr. Anastasiades & Partners hukuk firmasının kurucusu olmuştur. Daha sonraları Kıbrıs'ta si...
 • Nikolay Çavuşesku: Romanya Devlet Başkanı idiNikolay Çavuşesku, 26 Ocak 1918 tarihinde Scorniceşti, Olt, Romanya Krallığında 10 çocuklu yoksul bir köylü ailenin üçüncü çocuğu olarak doğmuştur. 11 yaşında ayakkabı çıraklığı yapmak üzere Bükreş’e geldi. 1932 yılı başlarında yasadışı Romanya Komünist Partisi'ne (PCR) katıldı ve 1933'de grevi kışkırtmaktan ilk defa tutuklandı. İkinci defa, demiryolları işçilerinin yargılanmasını protesto eden dilekçeye imza toplaması nedeniyle 1934 yılında tekrar ve bunu benzer faaliy...
 • Nikolaj Coster Waldau: 2011 yılından beri HBO kanalı için çekilen Game of Thrones dizisinde Jaime Lannister karakterini canlandırmaktadır.Nikolaj Coster Waldau, 27 Temmuz 1970 tarihinde Rudkobing, Danimarka’da Hanne Søborg Coster, Fritzer Waldau çiftinin oğlu olarak doğmuştur. Danimarka’da Kopenhag’ın güneybatısındaki Tybjerg adlı ufak bir kasabada büyüdü. Annesi Hanne Søborg kütüphaneci, babası Fritzer Waldau özel bir şirkette idari işlere bakmakta idi. Anne babası o 6 yaşında iken boşanmıştır. 1989 – 1993 yılları ar...
 • Nikolaus Otto: İçten yanmalı motorun atası olan ve dört zamanlı ateşleme sırası kullanan ilk motoru üretti.Nikolaus Otto, 10 Haziran 1832 tarihinde Almanya’da doğmuştur. Babası Otto küçükken öldü. 1948 yılında 16 yaşında iken eğitim hayatını sonlandırdı. Geçimini bakkallık yaparak sağlamaya çalıştı. Daha sonra Frankfurt’ta tezgâhtarlık yaptı. Bundan sonra da pazarlamacılık yaptı. Daha sonra Köln’e taşındı. 1859 yılında Etienne Lenoir (1822-1900) tarkömürlü motoru ilk kez gördükten sonra içten yanmalı motorlarl...
Niko İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Niko ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Enerjik, Romantik, Sırdaş olmalarıdır.

Niko İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Niko ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Kırılgan, Kıskanç, İçine Kapanık olmalarıdır.

Niko isminin Notasyonları Nelerdir?

Niko isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
İ: İzmir
K: Kars
O: Ordu

Niko Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
İ: İrfan
K: Kadri
O: Osman

Niko isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
İ:
K: Kilo
O: Oscar

Niko isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
İ: İstif
K: Kalyon
O: Oruç

Niko İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Niko ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Niko ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Niko ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Niko İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.