İsim Arama

Nikolaas İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Nikolaas isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Nikolaas isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Nikolaas isminin anlamı nedir? Nikolaas ne demek?

  • Nikolaas isminin cinsiyeti: Erkek
  • Nikolaas isminin kökeni: Yunanca
  • Nikolaas isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Nikolaas ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Nikolaas ismindeki harf sayısı: 8
  • Nikolaas isminin rengi: Mavi
  • Nikolaas isminin nitelikeri: Misafirperver, Yaramaz, Hayalperest, Pozitif, Gösterişli, İnatçı, Dürüst

Nikolaas İsminin Anlamı Nedir? Nikolaas Ne Demek?

Nikolaas isminin anlamı nedir?

Nikolaas İsminin Analizi

Nikolaas isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Nikolaas ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Gizil gücünüz tümüyle hizmet ve düzenle ilintilidir. Güvenilir biri olduğunuzu diğer insanlara ispatlayın. Düzenli, yardımsever, dürüst ve samimi bir insansınız. Önemli işler başarmak için buradasınız. Yoğun ve uzun saatler boyu çalışarak ve pratikliğinizi kullanarak bunu başarabilirsiniz.

İfadenizi, irade gücünüzle ortaya koyacaksınız.Bu üstünlük taslamak anlamına gelmez.Tanrısal iradenin olumlu bir uyumudur.Tinsel olaylara pratik bir şekilde yaklaşacaksınız.Kişisel maddi çıkarlarınızı önemsemeyin. 4 yapıcının sayısıdır ve size sadık kalacak herhangi bir örgütlenmenin kurulmasına yardımcı olacaksınız

Nikolaas İsminin Harf ve Sayı Analizi

Nikolaas isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Nikolaas İsmiyle Uyumlu İsimler

Nikolaas İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Nikolia, Nikoleta, Nike

Nikolaas İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Nikolaas, Nikodem, Niklaus, Nikostratos, Nikolas, Nikolaos, Niko, Claas

Nikolaas ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Nikolaas İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Nikolaas İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Nikolaas ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Nikolaas İsmi Konulabilir Mi?

Nikolaas isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Nikolaas isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Nikolaas İsmi Caiz Mi?

Nikolaas ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Nikolaas isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Nikolaas İsminin Diyanetteki Anlamı

Nikolaas isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Nikolaas isminin anlamı: herkes tarafından sevilen insanlara galip,

Nikolaas İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Nikolaas ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Nikolaas ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Nikolaas ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Nikolaas ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Nikolaas İsminin Özellikleri

Nikolaas isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Nikolaas İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Nikolaas İsmi İle Akrostiş Şiirler

Nedensiz sevdiğim tek tanemsin sen
İnan bende senin için atan bir deli kalp var
Karanlığım seninle bir son bulacak
Onurunla yürü zorlukları yen
Lafta sözde gülüyordum sen yoksun diye
Ahu gözlü nazlı ceylanım
Ahu gözlü nazlı ceylanım
Sana sarılmak belki en büyük hayalim,belki en masumca dileğim

Nikolaas İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Nikolaas isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Nikolaas

Nikolaas İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Nikolaas isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Nikolaas

Nikolaas İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Nikolaas isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Nikolaas

Nikolaas İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Nikolaas isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Nikolaas isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Nikolaas isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Nikolaas isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Nikolaas isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Nikolaas isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Nikolaas İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Nikolaas ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Nikolaas İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Nikolaas ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Enerjik, Romantik, Sırdaş, Yetenekli, Girişken, Espirili olmalarıdır.

Nikolaas İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Nikolaas ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Kırılgan, Kıskanç, İçine Kapanık, Obur, Agresif, Baskıcı olmalarıdır.

Nikolaas isminin Notasyonları Nelerdir?

Nikolaas isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
İ: İzmir
K: Kars
O: Ordu
L: Lüleburgaz
A: Adana
A: Adana
S: Sinop

Nikolaas Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
İ: İrfan
K: Kadri
O: Osman
L: Lokum
A: Ahmet
A: Ahmet
S: Serhat

Nikolaas isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
İ:
K: Kilo
O: Oscar
L: Lima
A: Alfa
A: Alfa
S: Sierra

Nikolaas isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
İ: İstif
K: Kalyon
O: Oruç
L: Levent
A: Aydın
A: Aydın
S: Seydi

Nikolaas İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Nikolaas ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Nikolaas ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Nikolaas ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Nikolaas İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

nikolaas isminin numerolojisi, nikolaas isminin enerjisi, nikolaas isminin arapça yazlışı, nikolaas isminin hikayesi, nikolaas isminin burcu, nikolaas isminin uğurlu sayısı, nikolaas isminin ebced değeri, nikolaas isminin rengi, nikolaas isminin harf analizi