İsim Arama

Nikolaos İsminin Anlamı Nedir? Nikolaos Ne Demek?

Nikolaos ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Nikolaos isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Nikolaos isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Nikolaos isminin anlamı nedir? Nikolaos ne demek?

Nikolaos isminin anlamı nedir?
  • Nikolaos isminin cinsiyeti: Erkek
  • Nikolaos isminin kökeni: Yunanca
  • Nikolaos isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Nikolaos ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Nikolaos ismindeki harf sayısı: 8
  • Nikolaos isminin rengi: Mavi
  • Nikolaos isminin nitelikeri: Misafirperver, Yaramaz, Hayalperest, Pozitif, Gösterişli, İnatçı, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Nikolaos

Nikolaos isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Nikolaos ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Nikolaos isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Nikolaos İsmiyle Uyumlu İsimler

Nikolaos İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Laos, Nikoleta, Nike, Nikolia

Nikolaos İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Nikolas, Nikostratos, Nikolaos, Niklaus, Nikodem, Niko, Nikolaas

Nikolaos ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Nikolaos İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Nikolaos İsmi Konulabilir Mi?

Nikolaos isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Nikolaos isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Nikolaos İsmi Caiz Mi?

Nikolaos ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Nikolaos isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Nikolaos İsminin Özellikleri

Nikolaos isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Nikolaos İsminin Sayı Analizi

Nikolaos isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

N: 17
İ: 12
K: 14
O: 18
L: 15
A: 1
O: 18
S: 22

Nikolaos isminin numerolojik değeri: 117

Nikolaos İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Nikolaos İsmi İle Akrostiş Şiirler

Nefesim olur mu acaba bu güzel bu cana
İnan ki yüreğime aşkı sen tattırdın
Kalbim çarpıyor
Olmazsa olmazım yüreğim sensin ey yarim
Lüle saçıyla karanlık şehirde, bir kadının gözü.
Anlasana senden ayrı kalamıyorum
Olmazsa olmazım yüreğim sensin ey yarim
Sevgi’de varmısın kıyasıya yarışmaya

Nikolaos İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Nikolaos isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Nikolaos

Nikolaos İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Nikolaos isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Nikolaos

Nikolaos İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Nikolaos isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Nikolaos

Nikolaos İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Nikolaos ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Nikolaos İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Nikolaos ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Enerjik, Romantik, Sırdaş, Yetenekli, Girişken, Espirili olmalarıdır.

Nikolaos İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Nikolaos ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Kırılgan, Kıskanç, İçine Kapanık, Obur, Agresif, Baskıcı olmalarıdır.

Nikolaos isminin Notasyonları Nelerdir?

Nikolaos isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
İ: İzmir
K: Kars
O: Ordu
L: Lüleburgaz
A: Adana
O: Ordu
S: Sinop

Nikolaos Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
İ: İrfan
K: Kadri
O: Osman
L: Lokum
A: Ahmet
O: Osman
S: Serhat

Nikolaos isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
İ:
K: Kilo
O: Oscar
L: Lima
A: Alfa
O: Oscar
S: Sierra

Nikolaos isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
İ: İstif
K: Kalyon
O: Oruç
L: Levent
A: Aydın
O: Oruç
S: Seydi

Nikolaos İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Nikolaos ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Nikolaos ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Nikolaos ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Nikolaos İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.