İsim Arama

Nerina İsminin Anlamı Nedir? Nerina Ne Demek?

Nerina ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Nerina isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Nerina isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Nerina isminin anlamı nedir? Nerina ne demek?

Nerina isminin anlamı nedir?
  • Nerina isminin cinsiyeti: Kız
  • Nerina isminin kökeni: Yunanca
  • Nerina isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Nerina ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Nerina ismindeki harf sayısı: 6
  • Nerina isminin rengi: Pembe
  • Nerina isminin nitelikeri: Misafirperver, Çalışkan, Komik, Yaramaz, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Nerina

Nerina isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Nerina ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Nerina isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Nerina İsmiyle Uyumlu İsimler

Nerina İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Nerin, Zebina, Aretina, Lexina, Mislina, Luigina, Philina, Zenina, Kathrina, Palestina

Nerina İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Idina, Zarina, Ner, Sirina, Zelina, Nermi, Sina, Mekselina, Nerses, Neriya

Nerina ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Nerina İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Nerina İsmi Konulabilir Mi?

Nerina isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Nerina isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Nerina İsmi Caiz Mi?

Nerina ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Nerina isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Nerina İsminin Özellikleri

Nerina isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Nerina İsminin Sayı Analizi

Nerina isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

N: 17
E: 6
R: 21
İ: 12
N: 17
A: 1

Nerina isminin numerolojik değeri: 74

Nerina İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Nerina İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ne nefret ne ayrılık, uğramasın sevgimize
En güzel sen hep benimle hep benim kal
Rahat uyuyamazdım saçının kokusu duymayınca,
İçimi ısıtan bir buruk keder.
Ne nefret ne ayrılık, uğramasın sevgimize
Aylar birbirini kovalıyor, zaman akıyor

Nerina İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Nerina isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Nerina

Nerina İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Nerina isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Nerina

Nerina İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Nerina isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Nerina

Nerina İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Nerina ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Nerina İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Nerina ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Duygusal, Maceracı, Enerjik, Girişken olmalarıdır.

Nerina İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Nerina ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Gereksiz İnatçı, Gaddar, Kırılgan, Agresif olmalarıdır.

Nerina isminin Notasyonları Nelerdir?

Nerina isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
E: Edirne
R: Rize
İ: İzmir
N: Niğde
A: Adana

Nerina Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
E: Ekrem
R: Rasim
İ: İrfan
N: Nizam
A: Ahmet

Nerina isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
E: Echo
R: Romeo
İ:
N: November
A: Alfa

Nerina isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
E: Engin
R: Reis
İ: İstif
N: Neptün
A: Aydın

Nerina İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Nerina ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Nerina ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Nerina ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Nerina İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.