İsim Arama

Nerin İsminin Anlamı Nedir? Nerin Ne Demek?

Nerin ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Nerin isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Nerin isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Nerin isminin anlamı nedir? Nerin ne demek?

Nerin isminin anlamı nedir?
  • Nerin isminin cinsiyeti: Kız
  • Nerin isminin kökeni: Yunanca
  • Nerin isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Nerin ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Nerin ismindeki harf sayısı: 5
  • Nerin isminin rengi: Pembe
  • Nerin isminin nitelikeri: Misafirperver, Çalışkan, Komik, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Nerin

Nerin isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Nerin ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.

Nerin isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Nerin İsmiyle Uyumlu İsimler

Nerin İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Nerina, Ayşirin, Berrin, Neri, Nereis, Lorin, Nesrin, Pirin, Narin, Nergis

Nerin İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Dirin, Nermi, Aarin, Neriah, Zerin, Arin, Şérin, Orin, Neriya, Karin

Nerin ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Nerin İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Nerin İsmi Konulabilir Mi?

Nerin isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Nerin isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Nerin İsmi Caiz Mi?

Nerin ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Nerin isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Nerin İsminin Özellikleri

Nerin isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Nerin İsminin Sayı Analizi

Nerin isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

N: 17
E: 6
R: 21
İ: 12
N: 17

Nerin isminin numerolojik değeri: 73

Nerin İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Nerin İsmi İle Akrostiş Şiirler

Nereden eserse rüzgar, kalbimde olacak onun gönlü..
En güzel bağda gonca sen gül sen
Rengarenk bir sevda yaşattın bana
İsimlerimiz hafızalara kazınsın
Nereden eserse rüzgar, kalbimde olacak onun gönlü..

Nerin İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Nerin isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Nerin

Nerin İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Nerin isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Nerin

Nerin İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Nerin isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Nerin

Nerin İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Nerin ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Nerin İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Nerin ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Duygusal, Maceracı, Enerjik olmalarıdır.

Nerin İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Nerin ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Gereksiz İnatçı, Gaddar, Kırılgan olmalarıdır.

Nerin isminin Notasyonları Nelerdir?

Nerin isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
E: Edirne
R: Rize
İ: İzmir
N: Niğde

Nerin Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
E: Ekrem
R: Rasim
İ: İrfan
N: Nizam

Nerin isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
E: Echo
R: Romeo
İ:
N: November

Nerin isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
E: Engin
R: Reis
İ: İstif
N: Neptün

Nerin İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Nerin ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Nerin ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Nerin ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Nerin İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.