İsim Arama

Nerine İsminin Anlamı Nedir? Nerine Ne Demek?

Nerine ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Nerine isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Nerine isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Nerine isminin anlamı nedir? Nerine ne demek?

Nerine isminin anlamı nedir?
  • Nerine isminin cinsiyeti: Kız
  • Nerine isminin kökeni: Yunanca
  • Nerine isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Nerine ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Nerine ismindeki harf sayısı: 6
  • Nerine isminin rengi: Pembe
  • Nerine isminin nitelikeri: Misafirperver, Çalışkan, Komik, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Nerine

Nerine isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Nerine ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Nerine isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Nerine İsmiyle Uyumlu İsimler

Nerine İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Sherine, Nergis, Seraphine, Fatine, Aysine, Koline, Delfine, Mihine, Neriman, Nanine

Nerine İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Neriah, Ner, Nerim, Nermi, Nerses, Neriya

Nerine ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Nerine İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Nerine İsmi Konulabilir Mi?

Nerine isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Nerine isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Nerine İsmi Caiz Mi?

Nerine ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Nerine isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Nerine İsminin Özellikleri

Nerine isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Nerine İsminin Sayı Analizi

Nerine isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

N: 17
E: 6
R: 21
İ: 12
N: 17
E: 6

Nerine isminin numerolojik değeri: 79

Nerine İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Nerine İsmi İle Akrostiş Şiirler

Nefesim olur mu acaba bu güzel bu cana
Eski masallardaki gibi yürekten sevdim
Rabbim beni sana bağışlasın
İnan ki yüreğime aşkı sen tattırdın
Nefesim olur mu acaba bu güzel bu cana
Eski masallardaki gibi yürekten sevdim

Nerine İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Nerine isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Nerine

Nerine İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Nerine isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Nerine

Nerine İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Nerine isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Nerine

Nerine İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Nerine ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Nerine İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Nerine ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Duygusal, Maceracı, Enerjik olmalarıdır.

Nerine İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Nerine ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Gereksiz İnatçı, Gaddar, Kırılgan olmalarıdır.

Nerine isminin Notasyonları Nelerdir?

Nerine isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
E: Edirne
R: Rize
İ: İzmir
N: Niğde
E: Edirne

Nerine Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
E: Ekrem
R: Rasim
İ: İrfan
N: Nizam
E: Ekrem

Nerine isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
E: Echo
R: Romeo
İ:
N: November
E: Echo

Nerine isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
E: Engin
R: Reis
İ: İstif
N: Neptün
E: Engin

Nerine İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Nerine ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Nerine ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Nerine ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Nerine İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.