İsim Arama

Naina İsminin Anlamı Nedir? Naina Ne Demek?

Naina ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Naina isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Naina isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Naina isminin anlamı nedir? Naina ne demek?

Naina isminin anlamı nedir?
  • Naina isminin cinsiyeti: Kız
  • Naina isminin kökeni: Arapça
  • Naina isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Naina ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Naina ismindeki harf sayısı: 5
  • Naina isminin rengi: Pembe
  • Naina isminin nitelikeri: Misafirperver, İnatçı, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Naina

Naina isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Naina ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Naina isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Naina İsmiyle Uyumlu İsimler

Naina İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Zafina, Halina, Luigina, Nainsi, Aşina, Admina, Grazina, Naimah, Almina, Adamina

Naina İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Naif, Gemina, Zelina, Sina, Sirina, Idina, Nail, Naip, Mekselina, Naim

Naina ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Naina İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Naina İsmi Konulabilir Mi?

Naina isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Naina isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Naina İsmi Caiz Mi?

Naina ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Naina isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Naina İsminin Özellikleri

Naina isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Naina İsminin Sayı Analizi

Naina isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

N: 17
A: 1
İ: 12
N: 17
A: 1

Naina isminin numerolojik değeri: 48

Naina İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Naina İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ne olur sende benimle hep benim ol
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
İnsan sevdikçe yaşar, unutma bunu sevgilim
Ne olur sende benimle hep benim ol
Aşkını her yerde haykırıyorum ben

Naina İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Naina isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Naina

Naina İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Naina isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Naina

Naina İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Naina isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Naina

Naina İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Naina ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Naina İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Naina ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Girişken, Enerjik olmalarıdır.

Naina İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Naina ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif, Kırılgan olmalarıdır.

Naina isminin Notasyonları Nelerdir?

Naina isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
A: Adana
İ: İzmir
N: Niğde
A: Adana

Naina Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
A: Ahmet
İ: İrfan
N: Nizam
A: Ahmet

Naina isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
A: Alfa
İ:
N: November
A: Alfa

Naina isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
A: Aydın
İ: İstif
N: Neptün
A: Aydın

Naina İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Naina ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Naina ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Naina ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Naina İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.