İsim Arama

Najila İsminin Anlamı Nedir? Najila Ne Demek?

Najila ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Najila isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Najila isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Najila isminin anlamı nedir? Najila ne demek?

Najila isminin anlamı nedir?
  • Najila isminin cinsiyeti: Kız
  • Najila isminin kökeni: Arapça
  • Najila isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Najila ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Najila ismindeki harf sayısı: 6
  • Najila isminin rengi: Pembe
  • Najila isminin nitelikeri: Misafirperver, İnatçı, Mutlu, Yaramaz, Gösterişli

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Najila

Najila isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Najila ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
J: Kaprisli ve Kıskançlık timsalidir. Sürekli kapris yapar ve herşeye sahip olmak ister.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Najila isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Najila İsmiyle Uyumlu İsimler

Najila İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Cirila, Gamila, Jalila, Akila, Gila, Najwa, İncila, Kamila, Leila, Gavrila

Najila İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Attila, Najjar, Danila, Najee, Hila

Najila ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Najila İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Najila İsmi Konulabilir Mi?

Najila isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Najila isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Najila İsmi Caiz Mi?

Najila ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Najila isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Najila İsminin Özellikleri

Najila isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Dürüstlük ve insanlara eşit davranmaya çok önem verirler. Çok iyi arkadaştırlar. Arkadaşlarının, dostlarının mutlu olmaları için çabalarlar. Ancak diğer insanlara verdikleri önemi kendilerine vermeyebilirler. Kendi yeteneklerini göz ardı edebilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Najila İsminin Sayı Analizi

Najila isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

N: 17
A: 1
J: 13
İ: 12
L: 15
A: 1

Najila isminin numerolojik değeri: 59

Najila İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Najila İsmi İle Akrostiş Şiirler

Neyleyim sensiz bu canı
Ansızın çıkıverdin karşıma
Jestlerimle mimiklerimle
İçimdeki büyük sevdam yüreğim Ezgim
Lütfen kabul et bu küçük hediyeyi,
Ansızın çıkıverdin karşıma

Najila İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Najila isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Najila

Najila İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Najila isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Najila

Najila İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Najila isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Najila

Najila İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Najila ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Najila İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Najila ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Girişken, Hayalperest, Enerjik, Yetenekli olmalarıdır.

Najila İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Najila ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif, Kaprisli, Kırılgan, Obur olmalarıdır.

Najila isminin Notasyonları Nelerdir?

Najila isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
A: Adana
J: Jandarma
İ: İzmir
L: Lüleburgaz
A: Adana

Najila Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
A: Ahmet
J: Jale
İ: İrfan
L: Lokum
A: Ahmet

Najila isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
A: Alfa
J: Juliet
İ:
L: Lima
A: Alfa

Najila isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
A: Aydın
J: Jale
İ: İstif
L: Levent
A: Aydın

Najila İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Najila ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Najila ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Najila ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Najila İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.