İsim Arama

Naimah İsminin Anlamı Nedir? Naimah Ne Demek?

Naimah ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Naimah isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Naimah isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Naimah isminin anlamı nedir? Naimah ne demek?

Naimah isminin anlamı nedir?
  • Naimah isminin cinsiyeti: Kız
  • Naimah isminin kökeni: Arapça
  • Naimah isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Naimah ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Naimah ismindeki harf sayısı: 6
  • Naimah isminin rengi: Pembe
  • Naimah isminin nitelikeri: Misafirperver, İnatçı, Yaramaz, Uyumlu, Tez Canlı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Naimah

Naimah isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Naimah ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.

Naimah isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Naimah İsmiyle Uyumlu İsimler

Naimah İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Naiya, Naibe, Aholibamah, Nimah, Nurmah, Naamah, Jemimah, Naire, Naile, Aynımah

Naimah İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Ramah, Naip, Jehovah-Shammah, Nail, Naif, Naim, Qudamah, Ammah, Adamah

Naimah ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Naimah İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Naimah İsmi Konulabilir Mi?

Naimah isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Naimah isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Naimah İsmi Caiz Mi?

Naimah ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Naimah isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Naimah İsminin Özellikleri

Naimah isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Naimah İsminin Sayı Analizi

Naimah isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

N: 17
A: 1
İ: 12
M: 16
A: 1
H: 10

Naimah isminin numerolojik değeri: 57

Naimah İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Naimah İsmi İle Akrostiş Şiirler

Neyleyim sensiz bu canı
Ansızın çıkıverdin karşıma
İçimdeki büyük sevdam yüreğim Ezgim
Melek yüzlü kızım anlam kattın bu aşkımıza.
Ansızın çıkıverdin karşıma
Hasretinden deli oluyorum ben

Naimah İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Naimah isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Naimah

Naimah İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Naimah isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Naimah

Naimah İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Naimah isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Naimah

Naimah İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Naimah ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Naimah İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Naimah ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Girişken, Enerjik, Zeki, Sakin olmalarıdır.

Naimah İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Naimah ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif, Kırılgan, Sanat Yönü Başarısız, Panik olmalarıdır.

Naimah isminin Notasyonları Nelerdir?

Naimah isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
A: Adana
İ: İzmir
M: Muş
A: Adana
H: Hatay

Naimah Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
A: Ahmet
İ: İrfan
M: Mehmet
A: Ahmet
H: Hasan

Naimah isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
A: Alfa
İ:
M: Mike
A: Alfa
H: Hotel

Naimah isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
A: Aydın
İ: İstif
M: Merih
A: Aydın
H: Halat

Naimah İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Naimah ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Naimah ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Naimah ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Naimah İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.