İsim Arama

Naima İsminin Anlamı Nedir? Naima Ne Demek?

Naima ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Naima isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Naima isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Naima isminin anlamı nedir? Naima ne demek?

Naima isminin anlamı nedir?
  • Naima isminin cinsiyeti: Kız
  • Naima isminin kökeni: Arapça
  • Naima isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Naima ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Naima ismindeki harf sayısı: 5
  • Naima isminin rengi: Pembe
  • Naima isminin nitelikeri: Misafirperver, İnatçı, Yaramaz, Uyumlu

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Naima

Naima isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Naima ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Naima isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Naima İsmiyle Uyumlu İsimler

Naima İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Naima, Naime, Saima, Naimah, Meleksima, Ulima, Naibe, Nursima, Rima, Afraima

Naima İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Naim, Naip, Naif, Nail

Naima ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Naima İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Naima İsmi Konulabilir Mi?

Naima isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Naima isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Naima İsmi Caiz Mi?

Naima ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Naima isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Naima İsminin Özellikleri

Naima isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Naima İsminin Sayı Analizi

Naima isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

N: 17
A: 1
İ: 12
M: 16
A: 1

Naima isminin numerolojik değeri: 47

Naima İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Naima İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ne olur sende benimle hep benim ol
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
İnsan sevdikçe yaşar, unutma bunu sevgilim
Mutlu oldum seninle tek yarim dedim
Aşkını her yerde haykırıyorum ben

Naima İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Naima isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Naima

Naima İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Naima isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Naima

Naima İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Naima isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Naima

Naima İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Naima: Meşhur Osmanlı tarihçisi, ilk resmî Osmanlı vak'anüvisi’dir.Naima, 1655 yılında Halep’de doğmuştur. Asıl adı Mustafa Naim'dir. Genç yaşta istanbul'a gelmiş ve 1682 yılında Baltacılar Ocağı'na kaydolmuştur. Haleb’de başladığı tahsilini İstanbul’da Enderûn mektebinde devam ettirdi. Bu ocağa kayıtlı olanlar, Beyazıt Camii'ndeki derslere de devam ederlerdi. Bir süre sonra Baltacılar Ocağı'ndan çıkıp Divan-ı Hümayun kalemine girdi. Burada "Naima" mahlasını aldı. Karagöz Ahmet Paşa, kaptan-ı deryalığa...
Naima İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Naima ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Girişken, Enerjik, Zeki olmalarıdır.

Naima İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Naima ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif, Kırılgan, Sanat Yönü Başarısız olmalarıdır.

Naima isminin Notasyonları Nelerdir?

Naima isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
A: Adana
İ: İzmir
M: Muş
A: Adana

Naima Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
A: Ahmet
İ: İrfan
M: Mehmet
A: Ahmet

Naima isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
A: Alfa
İ:
M: Mike
A: Alfa

Naima isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
A: Aydın
İ: İstif
M: Merih
A: Aydın

Naima İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Naima ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Naima ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Naima ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Naima İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 1 yorum yapılmıştır.

İdil Su
05.04.2018

Iyyyyyyyyyyyyy.