İsim Arama

Nadra İsminin Anlamı Nedir? Nadra Ne Demek?

Nadra ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Nadra isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Nadra isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Nadra isminin anlamı nedir? Nadra ne demek?

Nadra isminin anlamı nedir?
  • Nadra isminin cinsiyeti: Kız
  • Nadra isminin kökeni: Arapça
  • Nadra isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Nadra ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Nadra ismindeki harf sayısı: 5
  • Nadra isminin rengi: Pembe
  • Nadra isminin nitelikeri: Misafirperver, İnatçı, Agresif, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Nadra

Nadra isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Nadra ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Nadra isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Nadra İsmiyle Uyumlu İsimler

Nadra İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Nadiya, Nadira, Timandra, Andra, Anaxandra, Nadan, Nadda, Phaedra, Lysandra, Hydra

Nadra İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Nadav, Nadim, Nader, Nadi, Nadab, Nadir

Nadra ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Nadra İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Nadra İsmi Konulabilir Mi?

Nadra isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Nadra isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Nadra İsmi Caiz Mi?

Nadra ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Nadra isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Nadra İsminin Özellikleri

Nadra isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Nadra İsminin Sayı Analizi

Nadra isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

N: 17
A: 1
D: 5
R: 21
A: 1

Nadra isminin numerolojik değeri: 45

Nadra İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Nadra İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ne olur sende benimle hep benim ol
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Derdime dermanım sensin ey yar
Rica ediyorum yüzün düşmesin yere
Aşkını her yerde haykırıyorum ben

Nadra İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Nadra isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Nadra

Nadra İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Nadra isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Nadra

Nadra İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Nadra isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Nadra

Nadra İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Nadra ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Nadra İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Nadra ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Girişken, Güçlü, Maceracı olmalarıdır.

Nadra İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Nadra ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif, Güçsüz, Gaddar olmalarıdır.

Nadra isminin Notasyonları Nelerdir?

Nadra isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
A: Adana
D: Denizli
R: Rize
A: Adana

Nadra Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
A: Ahmet
D: Davut
R: Rasim
A: Ahmet

Nadra isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
A: Alfa
D: Delta
R: Romeo
A: Alfa

Nadra isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
A: Aydın
D: Deniz
R: Reis
A: Aydın

Nadra İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Nadra ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Nadra ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Nadra ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Nadra İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.