İsim Arama

Nadi İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Nadi isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Nadi isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Nadi isminin anlamı nedir? Nadi ne demek?

  • Nadi isminin cinsiyeti: Erkek
  • Nadi isminin kökeni: Arapça
  • Nadi isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Nadi ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Nadi ismindeki harf sayısı: 4
  • Nadi isminin rengi: Mavi
  • Nadi isminin nitelikeri: Misafirperver, İnatçı, Agresif, Yaramaz

Nadi İsminin Anlamı Nedir? Nadi Ne Demek?

Nadi isminin anlamı nedir?

Bulunuduğuz Yerin Posta Kodu Nedir?

Nadi İsminin Analizi

Nadi isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Nadi ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz paylaşımcılıktır. Sempatinizi ve anlayışınızı geliştirmeyi öğrenmelisiniz. Paylaşım sadece iki kişi arasında olmaz, gurup içinde işbirliği yapmayı öğrenin. Nazik ve saygılı olun, siz titiz ve arkadaş canlısı bir kişisiniz. Evrensel barışı sağlamak için çalışacaksınız. Paylaşımcılık her zaman için sadece iki kişi arasında değildir, bu ortaklığı tüm evrene yayın.

İfadenizi, hayatınızı paylaşanlar arasında uyum yaratarak ortaya koyacaksınız.Her zaman geri planda kalmayı tercih ediyorsunuz.Tinsel çalışmalarınızı kollektif olarak yapacaksınız.Duygusal doğanız sizi yeteneklerinizi gizleyecek kadar mütevazi yapıyor.Hayata ilgisizlikle bakmaya çalışın, aksi takdirde aşırı duygusal tepkileriniz size zarar verebilir

Nadi İsminin Harf ve Sayı Analizi

Nadi isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Nadi İsmiyle Uyumlu İsimler

Nadi İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Nadira, Nadime, Nadan, Nadhima, Nadda, Nadide, Nadire, Nadiya, Nadiye, Nadra

Nadi İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Abadi, Abdulhadi, Vidadi, Nader, Shadi, Nadab, Nadir, Nadav, Nadim, Nadi

Nadi ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Nadi İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Nadi İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Nadi ismi kuranda Geçiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Nadi İsmi Konulabilir Mi?

Nadi isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Nadi isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Nadi İsmi Caiz Mi?

Nadi ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Nadi isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Nadi İsminin Diyanetteki Anlamı

Nadi isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Nadi isminin anlamı: Bağıran, haykıran

Nadi İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Nadi ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocğumuza Nadi ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Nadi ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Nadi ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Nadi İsminin Özellikleri

Nadi isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Nadi İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Nadi İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ne olur bu yüreğin sonsuz aşkı ol
Aşkım sen oldun umudum özlemim oldun
Direnemedim aşkın tutsak etti beni
İnan ki çok seviyor bu yürek seni

Nadi İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Nadi isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Nadi

Nadi İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Nadi isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Nadi

Nadi İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Nadi isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Nadi

Nadi İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Nadi isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Nadi isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Nadi isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Nadi isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Nadi isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Nadi isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Nadi İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Nadir Nadi Abalıoğlu: Cumhuriyet Gazetesi’nin başyazarlığını yapmış olan ve uzun bir süre boyunca Cumhuriyet’in yönetim kurulunda görev üstlemiş olan Türk gazeteci ve yazar. Cumhuriyet Gazetesi’nin kurucusu Yunus Nadi Abalıoğlu’nun oğlu olan Nadir Nadi, TÜYAP Kitap Fuarı’ndan Onur Yazarı ödüllüdür. Nadir Nadi Abalıoğlu, 23 Haziran 1908 tarihinde, Fethiye’ye bağlı olan Kaya Köyü’nde dünyaya geldi. İlköğretimini İstanbul’da bulunan Nişantaşı Yeni Mektep’de tamamlamasının ardından Galatasaray Lisesi’ne kayıt olan Nadir ...
  • Nadide Sultan: Nadide Sultan Türkoğlu,15 Kasım 1976tarihinde istanbul’da Zeynep Kamil Hastanesin’de doğmuştur. Aslen Konya’lıdır. İlkokulu İdealtepe İlkokulunda okudu. , İdealtepe İlkokulu'nda okurken halk müziği korosunda, halk oyunları ekibinde ve bando takımında görev aldı.Orta ve lise eğitimini ise Fenerbahçe Ortaokulu ve Lisesinde tamamlamıştır. Fenerbahçe Lisesi'nde henüz orta ikide olmasına rağmen lise korosuna alındı. Koroyu çalıştıran besteci Gündoğdu Duran yeteneğini fark edip ailesini müzik okuması ...
Nadi İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Nadi ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Girişken, Güçlü, Enerjik olmalarıdır.

Nadi İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Nadi ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif, Güçsüz, Kırılgan olmalarıdır.

Nadi isminin Notasyonları Nelerdir?

Nadi isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
A: Adana
D: Denizli
İ: İzmir

Nadi Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
A: Ahmet
D: Davut
İ: İrfan

Nadi isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
A: Alfa
D: Delta
İ:

Nadi isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
A: Aydın
D: Deniz
İ: İstif

Nadi İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Nadi ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Nadi ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Nadi ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Nadi İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

nadi isminin numerolojisi, nadi isminin enerjisi, nadi isminin arapça yazlışı, nadi isminin hikayesi, nadi isminin burcu, nadi isminin uğurlu sayısı, nadi isminin ebced değeri, nadi isminin rengi, nadi isminin harf analizi