İsim Arama

Nadda İsminin Anlamı Nedir? Nadda Ne Demek?

Nadda ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Nadda isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Nadda isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Nadda isminin anlamı nedir? Nadda ne demek?

Nadda isminin anlamı nedir?
  • Nadda isminin cinsiyeti: Kız
  • Nadda isminin kökeni: Arapça
  • Nadda isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Nadda ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Nadda ismindeki harf sayısı: 5
  • Nadda isminin rengi: Pembe
  • Nadda isminin nitelikeri: Misafirperver, İnatçı, Agresif

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Nadda

Nadda isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Nadda ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Nadda isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Nadda İsmiyle Uyumlu İsimler

Nadda İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Nadiye, Nadide, Fidda, Nadime, Nadiya, Nadire, Nadhima, Nadda, Nadra, Nadan

Nadda İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Nadim, Nader, Nadir, Nadav, Nadi, Nadab

Nadda ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Nadda İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Nadda İsmi Konulabilir Mi?

Nadda isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Nadda isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Nadda İsmi Caiz Mi?

Nadda ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Nadda isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Nadda İsminin Özellikleri

Nadda isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Nadda İsminin Sayı Analizi

Nadda isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

N: 17
A: 1
D: 5
D: 5
A: 1

Nadda isminin numerolojik değeri: 29

Nadda İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Nadda İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ne olur sende benimle hep benim ol
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Derdime dermanım sensin ey yar
Derdime dermanım sensin ey yar
Aşkını her yerde haykırıyorum ben

Nadda İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Nadda isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Nadda

Nadda İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Nadda isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Nadda

Nadda İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Nadda isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Nadda

Nadda İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Nadda ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Nadda İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Nadda ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Girişken, Güçlü olmalarıdır.

Nadda İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Nadda ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif, Güçsüz olmalarıdır.

Nadda isminin Notasyonları Nelerdir?

Nadda isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
A: Adana
D: Denizli
D: Denizli
A: Adana

Nadda Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
A: Ahmet
D: Davut
D: Davut
A: Ahmet

Nadda isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
A: Alfa
D: Delta
D: Delta
A: Alfa

Nadda isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
A: Aydın
D: Deniz
D: Deniz
A: Aydın

Nadda İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Nadda ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Nadda ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Nadda ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Nadda İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.