İsim Arama

Nadhima İsminin Anlamı Nedir? Nadhima Ne Demek?

Nadhima ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Nadhima isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Nadhima isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Nadhima isminin anlamı nedir? Nadhima ne demek?

Nadhima isminin anlamı nedir?
  • Nadhima isminin cinsiyeti: Kız
  • Nadhima isminin kökeni: Arapça
  • Nadhima isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Nadhima ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Nadhima ismindeki harf sayısı: 7
  • Nadhima isminin rengi: Pembe
  • Nadhima isminin nitelikeri: Misafirperver, İnatçı, Agresif, Tez Canlı, Yaramaz, Uyumlu

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Nadhima

Nadhima isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Nadhima ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Nadhima isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Nadhima İsmiyle Uyumlu İsimler

Nadhima İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Karima, Nadime, Nadiye, Nadda, Nadhima, Saima, Nadide, Mima, Cosima, Rima

Nadhima İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Nadab, Nadim, Nadir, Nadav, Nadi, Nader

Nadhima ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Nadhima İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Nadhima İsmi Konulabilir Mi?

Nadhima isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Nadhima isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Nadhima İsmi Caiz Mi?

Nadhima ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Nadhima isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Nadhima İsminin Özellikleri

Nadhima isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Nadhima İsminin Sayı Analizi

Nadhima isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

N: 17
A: 1
D: 5
H: 10
İ: 12
M: 16
A: 1

Nadhima isminin numerolojik değeri: 62

Nadhima İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Nadhima İsmi İle Akrostiş Şiirler

Nasıl yaparsın bensiz bir arkana dön baksan ne haldeyim SENSİZ…
Aşk ne sevda ne sende öğrendim yar
Dilara Ö.
Hala buradayım bak , seninleyim
İçeri sen girince
Mutlu musun söyle şimdi bensiz
Aşk ne sevda ne sende öğrendim yar

Nadhima İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Nadhima isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Nadhima

Nadhima İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Nadhima isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Nadhima

Nadhima İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Nadhima isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Nadhima

Nadhima İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Nadhima ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Nadhima İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Nadhima ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Girişken, Güçlü, Sakin, Enerjik, Zeki olmalarıdır.

Nadhima İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Nadhima ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif, Güçsüz, Panik, Kırılgan, Sanat Yönü Başarısız olmalarıdır.

Nadhima isminin Notasyonları Nelerdir?

Nadhima isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
A: Adana
D: Denizli
H: Hatay
İ: İzmir
M: Muş
A: Adana

Nadhima Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
A: Ahmet
D: Davut
H: Hasan
İ: İrfan
M: Mehmet
A: Ahmet

Nadhima isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
A: Alfa
D: Delta
H: Hotel
İ:
M: Mike
A: Alfa

Nadhima isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
A: Aydın
D: Deniz
H: Halat
İ: İstif
M: Merih
A: Aydın

Nadhima İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Nadhima ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Nadhima ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Nadhima ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Nadhima İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.