İsim Arama

Nabila İsminin Anlamı Nedir? Nabila Ne Demek?

Nabila ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Nabila isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Nabila isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Nabila isminin anlamı nedir? Nabila ne demek?

Nabila isminin anlamı nedir?
  • Nabila isminin cinsiyeti: Kız
  • Nabila isminin kökeni: Arapça
  • Nabila isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Nabila ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Nabila ismindeki harf sayısı: 6
  • Nabila isminin rengi: Pembe
  • Nabila isminin nitelikeri: Misafirperver, İnatçı, Sevimli, Yaramaz, Gösterişli

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Nabila

Nabila isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Nabila ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Nabila isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Nabila İsmiyle Uyumlu İsimler

Nabila İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Cirila, Keila, Lila, Mila, Gila, Delila, Nabiye, Kamila, Gavrila, Najila

Nabila İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Nabal, Attila, Nabil, Nabi, Hila, Nabi-Ulmalhamsh, Danila

Nabila ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Nabila İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Nabila İsmi Konulabilir Mi?

Nabila isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Nabila isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Nabila İsmi Caiz Mi?

Nabila ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Nabila isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Nabila İsminin Özellikleri

Nabila isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Nabila İsminin Sayı Analizi

Nabila isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

N: 17
A: 1
B: 2
İ: 12
L: 15
A: 1

Nabila isminin numerolojik değeri: 48

Nabila İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Nabila İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ne olur sende benimle hep benim ol
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Benimde düşlerim ve seninle olan
İnsan sevdikçe yaşar, unutma bunu sevgilim
Lazımken bana sevgin, tutunmak için zamana
Aşkını her yerde haykırıyorum ben

Nabila İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Nabila isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Nabila

Nabila İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Nabila isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Nabila

Nabila İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Nabila isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Nabila

Nabila İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Nabila ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Nabila İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Nabila ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Girişken, Sıcakkanlı, Enerjik, Yetenekli olmalarıdır.

Nabila İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Nabila ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif, Aşırı Duygusal, Kırılgan, Obur olmalarıdır.

Nabila isminin Notasyonları Nelerdir?

Nabila isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
A: Adana
B: Bolu
İ: İzmir
L: Lüleburgaz
A: Adana

Nabila Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
A: Ahmet
B: Behçet
İ: İrfan
L: Lokum
A: Ahmet

Nabila isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
A: Alfa
B: Bravo
İ:
L: Lima
A: Alfa

Nabila isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
A: Aydın
B: Burak
İ: İstif
L: Levent
A: Aydın

Nabila İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Nabila ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Nabila ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Nabila ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Nabila İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.