İsim Arama

Nabeela İsminin Anlamı Nedir? Nabeela Ne Demek?

Nabeela ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Nabeela isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Nabeela isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Nabeela isminin anlamı nedir? Nabeela ne demek?

Nabeela isminin anlamı nedir?
  • Nabeela isminin cinsiyeti: Kız
  • Nabeela isminin kökeni: Arapça
  • Nabeela isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Nabeela ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Nabeela ismindeki harf sayısı: 7
  • Nabeela isminin rengi: Pembe
  • Nabeela isminin nitelikeri: Misafirperver, İnatçı, Sevimli, Çalışkan, Gösterişli

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Nabeela

Nabeela isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Nabeela ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Nabeela isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Nabeela İsmiyle Uyumlu İsimler

Nabeela İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Evangela, Nabila, Ela, Sela, Daniela, Nabeela, Gabriela, Nataniela, Servela, Raphaela

Nabeela İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Nabi, Nabil, Nabi-Ulmalhamsh, Nabal, Nyela

Nabeela ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Nabeela İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Nabeela İsmi Konulabilir Mi?

Nabeela isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Nabeela isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Nabeela İsmi Caiz Mi?

Nabeela ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Nabeela isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Nabeela İsminin Özellikleri

Nabeela isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Nabeela İsminin Sayı Analizi

Nabeela isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

N: 17
A: 1
B: 2
E: 6
E: 6
L: 15
A: 1

Nabeela isminin numerolojik değeri: 48

Nabeela İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Nabeela İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ne olur sende benimle hep benim ol
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Benimde düşlerim ve seninle olan
En büyük sevdam sensin ey yarim
En büyük sevdam sensin ey yarim
Lazımken bana sevgin, tutunmak için zamana
Aşkını her yerde haykırıyorum ben

Nabeela İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Nabeela isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Nabeela

Nabeela İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Nabeela isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Nabeela

Nabeela İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Nabeela isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Nabeela

Nabeela İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Nabeela ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Nabeela İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Nabeela ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Girişken, Sıcakkanlı, Duygusal, Yetenekli olmalarıdır.

Nabeela İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Nabeela ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif, Aşırı Duygusal, Gereksiz İnatçı, Obur olmalarıdır.

Nabeela isminin Notasyonları Nelerdir?

Nabeela isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
A: Adana
B: Bolu
E: Edirne
E: Edirne
L: Lüleburgaz
A: Adana

Nabeela Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
A: Ahmet
B: Behçet
E: Ekrem
E: Ekrem
L: Lokum
A: Ahmet

Nabeela isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
A: Alfa
B: Bravo
E: Echo
E: Echo
L: Lima
A: Alfa

Nabeela isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
A: Aydın
B: Burak
E: Engin
E: Engin
L: Levent
A: Aydın

Nabeela İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Nabeela ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Nabeela ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Nabeela ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Nabeela İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.