İsim Arama

Medea İsminin Anlamı Nedir? Medea Ne Demek?

Medea ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Medea isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Medea isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Medea isminin anlamı nedir? Medea ne demek?

Medea isminin anlamı nedir?
  • Medea isminin cinsiyeti: Kız
  • Medea isminin kökeni: Yunanca
  • Medea isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Medea ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Medea ismindeki harf sayısı: 5
  • Medea isminin rengi: Pembe
  • Medea isminin nitelikeri: Uyumlu, Çalışkan, Agresif, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Medea

Medea isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Medea ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Medea isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Medea İsmiyle Uyumlu İsimler

Medea İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Medea, Dea, Media, Meda, Medora, Medeba, Medusa, Medina, Lydea

Medea İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Medan, Medit, Medeni, Medus, Medayin, Medet, Medad, Judea, Medih

Medea ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Medea İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Medea İsmi Konulabilir Mi?

Medea isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Medea isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Medea İsmi Caiz Mi?

Medea ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Medea isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Medea İsminin Özellikleri

Medea isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Medea İsminin Sayı Analizi

Medea isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

M: 16
E: 6
D: 5
E: 6
A: 1

Medea isminin numerolojik değeri: 34

Medea İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Medea İsmi İle Akrostiş Şiirler

Masmavi derinliğin ötesindeki yıldırım adeta içimde ukte..
Elbet birgün sen de göreceksin kelamı
Dertlerin kederlerin son bulacak yar
Elbet birgün sen de göreceksin kelamı
Anlaşalım bir ömür ayrılmayalım

Medea İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Medea isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Medea

Medea İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Medea isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Medea

Medea İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Medea isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Medea

Medea İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Medea ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Medea İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Medea ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Zeki, Duygusal, Güçlü, Girişken olmalarıdır.

Medea İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Medea ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sanat Yönü Başarısız, Gereksiz İnatçı, Güçsüz, Agresif olmalarıdır.

Medea isminin Notasyonları Nelerdir?

Medea isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

M: Muş
E: Edirne
D: Denizli
E: Edirne
A: Adana

Medea Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mehmet
E: Ekrem
D: Davut
E: Ekrem
A: Ahmet

Medea isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mike
E: Echo
D: Delta
E: Echo
A: Alfa

Medea isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Merih
E: Engin
D: Deniz
E: Engin
A: Aydın

Medea İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Medea ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Medea ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Medea ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Medea İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.