İsim Arama

Marpessa İsminin Anlamı Nedir? Marpessa Ne Demek?

Marpessa ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Marpessa isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Marpessa isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Marpessa isminin anlamı nedir? Marpessa ne demek?

Marpessa isminin anlamı nedir?
  • Marpessa isminin cinsiyeti: Kız
  • Marpessa isminin kökeni: Yunanca
  • Marpessa isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Marpessa ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Marpessa ismindeki harf sayısı: 8
  • Marpessa isminin rengi: Pembe
  • Marpessa isminin nitelikeri: Uyumlu, İnatçı, Komik, Haylaz, Çalışkan, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Marpessa

Marpessa isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Marpessa ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Marpessa isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Marpessa İsmiyle Uyumlu İsimler

Marpessa İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Margeret, Marthe, Thalassa, Dessa, Maribel, Malissa, Mara, Marziye, Larissa, Genessa

Marpessa İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Marjam, Mardan, Marsel, Mari, Massa, Maruf, Mars, Markar, Mareshah, Meissa

Marpessa ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Marpessa İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Marpessa İsmi Konulabilir Mi?

Marpessa isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Marpessa isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Marpessa İsmi Caiz Mi?

Marpessa ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Marpessa isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Marpessa İsminin Özellikleri

Marpessa isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Marpessa İsminin Sayı Analizi

Marpessa isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

M: 16
A: 1
R: 21
P: 20
E: 6
S: 22
S: 22
A: 1

Marpessa isminin numerolojik değeri: 109

Marpessa İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Marpessa İsmi İle Akrostiş Şiirler

Minicik yüreğimi
Anlasana senden ayrı kalamıyorum
Rabbim beni sana bağışlasın
Prenseslerden bile daha güzelsin
Eski masallardaki gibi yürekten sevdim
Sevgi’de varmısın kıyasıya yarışmaya
Sevgi’de varmısın kıyasıya yarışmaya
Anlasana senden ayrı kalamıyorum

Marpessa İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Marpessa isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Marpessa

Marpessa İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Marpessa isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Marpessa

Marpessa İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Marpessa isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Marpessa

Marpessa İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Marpessa ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Marpessa İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Marpessa ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Zeki, Girişken, Maceracı, Özgüvenli, Duygusal, Espirili olmalarıdır.

Marpessa İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Marpessa ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sanat Yönü Başarısız, Agresif, Gaddar, Kendini Beğenmiş, Gereksiz İnatçı, Baskıcı olmalarıdır.

Marpessa isminin Notasyonları Nelerdir?

Marpessa isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

M: Muş
A: Adana
R: Rize
P: Polatlı
E: Edirne
S: Sinop
S: Sinop
A: Adana

Marpessa Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mehmet
A: Ahmet
R: Rasim
P: Poyraz
E: Ekrem
S: Serhat
S: Serhat
A: Ahmet

Marpessa isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mike
A: Alfa
R: Romeo
P: Papa
E: Echo
S: Sierra
S: Sierra
A: Alfa

Marpessa isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Merih
A: Aydın
R: Reis
P: Poyraz
E: Engin
S: Seydi
S: Seydi
A: Aydın

Marpessa İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Marpessa ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Marpessa ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Marpessa ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Marpessa İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.