İsim Arama

Marmara İsminin Anlamı Nedir? Marmara Ne Demek?

Marmara ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Marmara isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Marmara isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Marmara isminin anlamı nedir? Marmara ne demek?

Marmara isminin anlamı nedir?
  • Marmara isminin cinsiyeti: Kız
  • Marmara isminin kökeni: Yunanca
  • Marmara isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Marmara ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Marmara ismindeki harf sayısı: 7
  • Marmara isminin rengi: Pembe
  • Marmara isminin nitelikeri: Uyumlu, İnatçı, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Marmara

Marmara isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Marmara ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Marmara isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Marmara İsmiyle Uyumlu İsimler

Marmara İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Natara, Gülara, Maridel, Maral, Martı, Martiza, Margarita, Manara, Marmara, Marguerita

Marmara İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Mareshah, Mardan, Çalkara, Uçkara, Erenkara, Mars, Başkara, Jahara, Taykara, Marnin

Marmara ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Marmara İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Marmara İsmi Konulabilir Mi?

Marmara isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Marmara isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Marmara İsmi Caiz Mi?

Marmara ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Marmara isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Marmara İsminin Özellikleri

Marmara isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Marmara İsminin Sayı Analizi

Marmara isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

M: 16
A: 1
R: 21
M: 16
A: 1
R: 21
A: 1

Marmara isminin numerolojik değeri: 77

Marmara İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Marmara İsmi İle Akrostiş Şiirler

Minicik yüreğimi
Ayrılık denen kelime düşmedi hiç kalemimden
Rüzgar alıp kokunu bana getirsin.
Minicik yüreğimi
Ayrılık denen kelime düşmedi hiç kalemimden
Rüzgar alıp kokunu bana getirsin.
Ayrılık denen kelime düşmedi hiç kalemimden

Marmara İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Marmara isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Marmara

Marmara İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Marmara isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Marmara

Marmara İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Marmara isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Marmara

Marmara İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Marmara ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Marmara İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Marmara ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Zeki, Girişken, Maceracı olmalarıdır.

Marmara İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Marmara ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sanat Yönü Başarısız, Agresif, Gaddar olmalarıdır.

Marmara isminin Notasyonları Nelerdir?

Marmara isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

M: Muş
A: Adana
R: Rize
M: Muş
A: Adana
R: Rize
A: Adana

Marmara Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mehmet
A: Ahmet
R: Rasim
M: Mehmet
A: Ahmet
R: Rasim
A: Ahmet

Marmara isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mike
A: Alfa
R: Romeo
M: Mike
A: Alfa
R: Romeo
A: Alfa

Marmara isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Merih
A: Aydın
R: Reis
M: Merih
A: Aydın
R: Reis
A: Aydın

Marmara İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Marmara ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Marmara ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Marmara ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Marmara İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.