İsim Arama

Megara İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Megara isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Megara isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Megara isminin anlamı nedir? Megara ne demek?

  • Megara isminin cinsiyeti: Kız
  • Megara isminin kökeni: Yunanca
  • Megara isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Megara ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Megara ismindeki harf sayısı: 6
  • Megara isminin rengi: Pembe
  • Megara isminin nitelikeri: Uyumlu, Çalışkan, Tembel, İnatçı, Komik

Megara İsminin Anlamı Nedir? Megara Ne Demek?

Megara isminin anlamı nedir?

Megara İsminin Analizi

Megara isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Megara ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz iletişimle ilintilidir. Mutluluğunuz ve diğer insanları da huzuru için iletişim kurmayı öğrenmelisiniz. Hayatla oyun oynamayın; başıboşluk eninde sonunda başarısızlığa yol açacaktır. Neşeli, mutlu, etkileyici, nazik ve sevecen birisiniz. Tanıştığınız herkesi etkileme dürtüsü duyarsınız. Bu dürtü insanlara yaşadıkları dünyanın ne kadar zevkli olduğunu gösterme yeteneğinin simgesidir.

Zaman içinde düşündüklerinizi eyleme dönüştürmelisiniz; fakat bunları gerçekleştirirken belli bir düzende uygulamalısınız.

İfadenizi, asıl kendinizi ifade ederek ortaya koyacaksınız. Fikirlerinizi ve hislerinizi ifade etmek için her yolu deneyebilirsiniz.Bu, konuşma ve yazmada kelimeleri kullanarak yapılabilir. Bilgilerinizi insanlara aktarın. 3’ler hayata kaygısız bir hava getirir. Doğanızda öğreniyor olduğunuz şeyler önemlidir ve insanlara aktarılmalıdır.

Yaşama ve dünyaya yardımcı olan önemli gerçekleri keşfedip bunları insanlarla paylaşmamanın size ne gibi zararı olabilir

Megara İsminin Harf ve Sayı Analizi

Megara isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Megara İsmiyle Uyumlu İsimler

Megara İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Atara, Alara, Thara, Bara, Shamara, Adara, Tara, Sahara, Zara, Inara

Megara İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Başkara, Uçkara, Dara, Ara, Taykara, Çankara, Bozkara, Baykara, Çalkara, Jahara

Megara ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Megara İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Megara İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Megara ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Megara İsmi Konulabilir Mi?

Megara isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Megara isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Megara İsmi Caiz Mi?

Megara ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Megara isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Megara İsminin Diyanetteki Anlamı

Megara isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Megara isminin anlamı: Potansiyel

Megara İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Megara ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Megara ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Megara ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Megara ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Megara İsminin Özellikleri

Megara isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Megara İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Megara İsmi İle Akrostiş Şiirler

Mehmet Akif Aksel
Elimden tutup sen hep yanımda oldun
Gerçekler kaçınılmazdı benim için yalan yolunda
Ayrılı yok bizim sevda ülkemizde
Rengarenk bir dünya kurmak için
Ayrılı yok bizim sevda ülkemizde

Megara İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Megara isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Megara

Megara İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Megara isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Megara

Megara İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Megara isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Megara

Megara İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Megara isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Megara isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Megara isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Megara isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Megara isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Megara isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Megara İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Megara ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Megara İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Megara ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Zeki, Duygusal, Hırslı, Girişken, Maceracı olmalarıdır.

Megara İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Megara ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sanat Yönü Başarısız, Gereksiz İnatçı, Sır Saklayamayan, Agresif, Gaddar olmalarıdır.

Megara isminin Notasyonları Nelerdir?

Megara isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

M: Muş
E: Edirne
G: Giresin
A: Adana
R: Rize
A: Adana

Megara Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mehmet
E: Ekrem
G: Galip
A: Ahmet
R: Rasim
A: Ahmet

Megara isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mike
E: Echo
G: Golf
A: Alfa
R: Romeo
A: Alfa

Megara isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Merih
E: Engin
G: Gabya
A: Aydın
R: Reis
A: Aydın

Megara İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Megara ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Megara ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Megara ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Megara İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

megara isminin numerolojisi, megara isminin enerjisi, megara isminin arapça yazlışı, megara isminin hikayesi, megara isminin burcu, megara isminin uğurlu sayısı, megara isminin ebced değeri, megara isminin rengi, megara isminin harf analizi