İsim Arama

Medusa İsminin Anlamı Nedir? Medusa Ne Demek?

Medusa ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Medusa isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Medusa isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Medusa isminin anlamı nedir? Medusa ne demek?

Medusa isminin anlamı nedir?
  • Medusa isminin cinsiyeti: Kız
  • Medusa isminin kökeni: Yunanca
  • Medusa isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Medusa ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Medusa ismindeki harf sayısı: 6
  • Medusa isminin rengi: Pembe
  • Medusa isminin nitelikeri: Uyumlu, Çalışkan, Agresif, Modern, Dürüst, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Medusa

Medusa isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Medusa ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Medusa isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Medusa İsmiyle Uyumlu İsimler

Medusa İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Azusa, Creusa, Meda, Medora, Arethusa, Medusa, Medea, Medina, Media, Medeba

Medusa İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Medad, Medih, Medayin, Medan, Musa, Medet, Mousa, Medeni, Medus, Medit

Medusa ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Medusa İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Medusa İsmi Konulabilir Mi?

Medusa isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Medusa isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Medusa İsmi Caiz Mi?

Medusa ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Medusa isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Medusa İsminin Özellikleri

Medusa isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Medusa İsminin Sayı Analizi

Medusa isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

M: 16
E: 6
D: 5
U: 25
S: 22
A: 1

Medusa isminin numerolojik değeri: 75

Medusa İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Medusa İsmi İle Akrostiş Şiirler

Masmavi derinliğin ötesindeki yıldırım adeta içimde ukte..
Elbet birgün sen de göreceksin kelamı
Dertlerin kederlerin son bulacak yar
Uyuz olursun sen bana her etapta
Sana aşığım ben inan sevdiğim
Anlaşalım bir ömür ayrılmayalım

Medusa İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Medusa isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Medusa

Medusa İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Medusa isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Medusa

Medusa İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Medusa isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Medusa

Medusa İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Medusa ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Medusa İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Medusa ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Zeki, Duygusal, Güçlü, Misafirperver, Espirili, Girişken olmalarıdır.

Medusa İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Medusa ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sanat Yönü Başarısız, Gereksiz İnatçı, Güçsüz, Aceleci, Baskıcı, Agresif olmalarıdır.

Medusa isminin Notasyonları Nelerdir?

Medusa isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

M: Muş
E: Edirne
D: Denizli
U: Uşak
S: Sinop
A: Adana

Medusa Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mehmet
E: Ekrem
D: Davut
U: Ufuk
S: Serhat
A: Ahmet

Medusa isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mike
E: Echo
D: Delta
U: Uniform
S: Sierra
A: Alfa

Medusa isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Merih
E: Engin
D: Deniz
U: Umman
S: Seydi
A: Aydın

Medusa İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Medusa ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Medusa ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Medusa ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Medusa İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.