İsim Arama

Medora İsminin Anlamı Nedir? Medora Ne Demek?

Medora ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Medora isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Medora isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Medora isminin anlamı nedir? Medora ne demek?

Medora isminin anlamı nedir?
  • Medora isminin cinsiyeti: Kız
  • Medora isminin kökeni: Yunanca
  • Medora isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Medora ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Medora ismindeki harf sayısı: 6
  • Medora isminin rengi: Pembe
  • Medora isminin nitelikeri: Uyumlu, Çalışkan, Agresif, Pozitif, Komik, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Medora

Medora isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Medora ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Medora isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Medora İsmiyle Uyumlu İsimler

Medora İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Talora, Pandora, Zippora, Eliora, Cleora, Meda, Medora, Debora, Callidora, Media

Medora İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Baybora, Akbora, Medayin, Medit, Bozbora, Aybora, Medan, Akçora, Medih, Medeni

Medora ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Medora İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Medora İsmi Konulabilir Mi?

Medora isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Medora isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Medora İsmi Caiz Mi?

Medora ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Medora isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Medora İsminin Özellikleri

Medora isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Medora İsminin Sayı Analizi

Medora isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

M: 16
E: 6
D: 5
O: 18
R: 21
A: 1

Medora isminin numerolojik değeri: 67

Medora İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Medora İsmi İle Akrostiş Şiirler

Mutlu olmam için adın attın sen yarim
En büyük sevdam sensin ey yarim
Dertleri kederleri siler atarız
Olmaz olsun böyle ızdırap
Resimlerinde aşkı buldum ben inan
Artık bu gönül sadece senindir yar

Medora İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Medora isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Medora

Medora İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Medora isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Medora

Medora İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Medora isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Medora

Medora İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Medora ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Medora İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Medora ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Zeki, Duygusal, Güçlü, Sırdaş, Maceracı, Girişken olmalarıdır.

Medora İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Medora ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sanat Yönü Başarısız, Gereksiz İnatçı, Güçsüz, İçine Kapanık, Gaddar, Agresif olmalarıdır.

Medora isminin Notasyonları Nelerdir?

Medora isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

M: Muş
E: Edirne
D: Denizli
O: Ordu
R: Rize
A: Adana

Medora Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mehmet
E: Ekrem
D: Davut
O: Osman
R: Rasim
A: Ahmet

Medora isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mike
E: Echo
D: Delta
O: Oscar
R: Romeo
A: Alfa

Medora isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Merih
E: Engin
D: Deniz
O: Oruç
R: Reis
A: Aydın

Medora İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Medora ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Medora ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Medora ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Medora İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.