İsim Arama

Media İsminin Anlamı Nedir? Media Ne Demek?

Media ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Media isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Media isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Media isminin anlamı nedir? Media ne demek?

Media isminin anlamı nedir?
  • Media isminin cinsiyeti: Kız
  • Media isminin kökeni: Yunanca
  • Media isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Media ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Media ismindeki harf sayısı: 5
  • Media isminin rengi: Pembe
  • Media isminin nitelikeri: Uyumlu, Çalışkan, Agresif, Yaramaz, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Media

Media isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Media ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Media isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Media İsmiyle Uyumlu İsimler

Media İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Shadia, Meda, Medea, Bedia, Vedia, Hedia, Media, Lydia, Rydia, Celandia

Media İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Medus, Medet, Medit, Medih, Medad, Medayin, Medeni, Medan

Media ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Media İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Media İsmi Konulabilir Mi?

Media isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Media isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Media İsmi Caiz Mi?

Media ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Media isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Media İsminin Özellikleri

Media isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Media İsminin Sayı Analizi

Media isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

M: 16
E: 6
D: 5
İ: 12
A: 1

Media isminin numerolojik değeri: 40

Media İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Media İsmi İle Akrostiş Şiirler

Mutluluğum yüzümün gülüşü sensin
Elleri elinde olmalı yarin derler
Dertlerime gelipte son verir misin
İnsanlar anlatır oldu bizi herkese
Allaha inancını yitirme, her kötü güne sabret

Media İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Media isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Media

Media İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Media isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Media

Media İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Media isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Media

Media İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Media ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Media İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Media ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Zeki, Duygusal, Güçlü, Enerjik, Girişken olmalarıdır.

Media İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Media ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sanat Yönü Başarısız, Gereksiz İnatçı, Güçsüz, Kırılgan, Agresif olmalarıdır.

Media isminin Notasyonları Nelerdir?

Media isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

M: Muş
E: Edirne
D: Denizli
İ: İzmir
A: Adana

Media Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mehmet
E: Ekrem
D: Davut
İ: İrfan
A: Ahmet

Media isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mike
E: Echo
D: Delta
İ:
A: Alfa

Media isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Merih
E: Engin
D: Deniz
İ: İstif
A: Aydın

Media İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Media ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Media ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Media ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Media İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.