İsim Arama

Dea İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Dea isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Dea isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Dea isminin anlamı nedir? Dea ne demek?

  • Dea isminin cinsiyeti: Kız
  • Dea isminin kökeni: Yunanca
  • Dea isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Dea ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Dea ismindeki harf sayısı: 3
  • Dea isminin rengi: Pembe
  • Dea isminin nitelikeri: Agresif, Çalışkan, İnatçı

Dea İsminin Anlamı Nedir? Dea Ne Demek?

Dea isminin anlamı nedir?

Dea İsminin Analizi

Dea isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Dea ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Gizil gücünüz insancıllıktır. Ilımlılığı, bağışlamayı ve özveriyi öğrenmelisiniz. Bundan çıkar sağlamak isteyecek insanlara karşı hazırlıklı olun. İdealist, hoşgörülü, sevecen ve cömert birisiniz. İnsanlara yol göstermekten haz duyuyorsunuz. Bu potansiyelinizi kullanmadığınız takdirde, bencil ve duygusuz bir insan olma ihtimaliniz oldukça fazla! Bu durumdaki insanlarla olan iletişiminiz ve ilişkileriniz tehlikeye girmiş olacaktır.

İfadenizi, insan severlikle yani iyilikle ortaya koyacaksınız.Dünyayı sevin, onun sizin şefkatinize ve yardımınıza ihtiyacı var.Başladığınız bir işi sonuna kadar götürün.Bu ise, tüm dikkatinizi toplamanız gerektiğinin göstergesidir.İçinizde taşıdığınız sevgiyi insanlarla paylaşarak onlara örnek bir insan olma yolunu seçtiniz.Fakat bu yolu izlerken sevginin ve saygının dozunu ayarlayarak, size gelebilecek zararları da önlemeye çalışmalısınız.Enerjinizi sizin için önem taşıyan ve size yardımcı olabilecek çalışmalara harcamalısınız

Dea İsminin Harf ve Sayı Analizi

Dea isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Dea İsmiyle Uyumlu İsimler

Dea İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Lydea, Dea, Medea

Dea İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Judea

Dea ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Dea İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Dea İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Dea ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Dea İsmi Konulabilir Mi?

Dea isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Dea isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Dea İsmi Caiz Mi?

Dea ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Dea isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Dea İsminin Diyanetteki Anlamı

Dea isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Dea isminin anlamı: Tanrı tarafından verilen

Dea İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Dea ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Dea ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Dea ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Dea ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Dea İsminin Özellikleri

Dea isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Dea İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 3 olanlar:LİDER

Karakterinin en belirgin özelliği liderlik.İnsanları kontrol etmekten ve olayların gidişatını belirlemekten hoşlanıyorsun.Ancak bencil değilsin.Sadece olayları organize etmek istiyorsun.Bu konuda oldukça başarılısın.İyi bir yönetici olabilirsin.Nerede, nasıl davranılacağını biliyorsun.Çevrendekiler de sana güveniyor.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da lider olmak istiyorsun.Ailen ya da arkadaş grubunla birlikteyken tüm organizasyonlara ve yapılacaklara sen karar veriyorsun.Kimse sana karşı çıkmıyor.Çevrendekiler fikirlerinden memnun.Karşı cinste aradığın özellikler ise hoşgörü ve şefkat.

Dea İsmi İle Akrostiş Şiirler

Dertlerin kederlerin son bulacak yar
El ele yürüyelim sevda yolunda
Artık seninim ve seninleyim

Dea İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Dea isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Dea

Dea İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Dea isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Dea

Dea İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Dea isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Dea

Dea İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Dea isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Dea isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Dea isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Dea isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Dea isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Dea isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Dea İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Dean Martin: İtalyan asıllı Amerikalı şarkıcı ve oyuncu. Bir döneme damgasını vuran radyo ve tv programlarına, şarkılara ve filmlere imza attı. Amerika'da yaşayan bir İtalyan göçmen olarak başladığı hayatı, bir Amerikan idolü olarak son buldu. Dean Martin, 17 Haziran 1917'de Steubenville, Ohio'da dünyaya geldi. Gerçek adı Dino Paul Crocetti idi. Babası Gaetano Crocetti İtalya'da berberlik yapmış bir göçmen, annesi Angela Barra ise yine Amerika'da doğmuş bir İtalyandı. Bu yüzden Martin, 5 yaşına kadar İngili...
Dea İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Dea ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Güçlü, Duygusal, Girişken olmalarıdır.

Dea İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Dea ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güçsüz, Gereksiz İnatçı, Agresif olmalarıdır.

Dea isminin Notasyonları Nelerdir?

Dea isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

D: Denizli
E: Edirne
A: Adana

Dea Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Davut
E: Ekrem
A: Ahmet

Dea isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Delta
E: Echo
A: Alfa

Dea isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Deniz
E: Engin
A: Aydın

Dea İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Dea ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Dea ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Dea ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Dea İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

dea isminin numerolojisi, dea isminin enerjisi, dea isminin arapça yazlışı, dea isminin hikayesi, dea isminin burcu, dea isminin uğurlu sayısı, dea isminin ebced değeri, dea isminin rengi, dea isminin harf analizi