İsim Arama

Malik İsminin Anlamı Nedir? Malik Ne Demek?

Malik ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Malik isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Malik isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Malik isminin anlamı nedir? Malik ne demek?

Malik isminin anlamı nedir?
  • Malik isminin cinsiyeti: Erkek
  • Malik isminin kökeni: Arapça
  • Malik isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Malik ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Malik ismindeki harf sayısı: 5
  • Malik isminin rengi: Mavi
  • Malik isminin nitelikeri: Uyumlu, İnatçı, Gösterişli, Yaramaz, Hayalperest

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Malik

Malik isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Malik ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.

Malik isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Malik İsmiyle Uyumlu İsimler

Malik İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Malvine, Mala, Malike, Elbirlik, Malka, Belik, Malina, Malak, Keklik, Mallalai

Malik İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Malakai, Özçelik, Ökelik, Bilik, Malki, Çelik, Malik, Malchom, Karaçelik, Malcham

Malik ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Malik İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Malik İsmi Konulabilir Mi?

Malik isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Malik isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Malik İsmi Caiz Mi?

Malik ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Malik isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Malik İsminin Özellikleri

Malik isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Malik İsminin Sayı Analizi

Malik isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

M: 16
A: 1
L: 15
İ: 12
K: 14

Malik isminin numerolojik değeri: 58

Malik İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Malik İsmi İle Akrostiş Şiirler

Mazimde kalma geri dön artık Cemim.
Ayrılık kapıyı çalmamalı bizim sevdamızda
Laleler sümbüller seni kıskandı
İçimde umut aşkımsın ey yar
Kollarında mutluluğu yaşayacağım

Malik İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Malik isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Malik

Malik İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Malik isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Malik

Malik İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Malik isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Malik

Malik İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Malik ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Malik İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Malik ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Zeki, Girişken, Yetenekli, Enerjik, Romantik olmalarıdır.

Malik İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Malik ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sanat Yönü Başarısız, Agresif, Obur, Kırılgan, Kıskanç olmalarıdır.

Malik isminin Notasyonları Nelerdir?

Malik isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

M: Muş
A: Adana
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
K: Kars

Malik Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mehmet
A: Ahmet
L: Lokum
İ: İrfan
K: Kadri

Malik isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mike
A: Alfa
L: Lima
İ:
K: Kilo

Malik isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Merih
A: Aydın
L: Levent
İ: İstif
K: Kalyon

Malik İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Malik ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Malik ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Malik ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Malik İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.