İsim Arama

Lilis İsminin Anlamı Nedir? Lilis Ne Demek?

Lilis ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Lilis isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Lilis isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Lilis isminin anlamı nedir? Lilis ne demek?

Lilis isminin anlamı nedir?
  • Lilis isminin cinsiyeti: Kız
  • Lilis isminin kökeni: Yunanca
  • Lilis isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Lilis ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Lilis ismindeki harf sayısı: 5
  • Lilis isminin rengi: Pembe
  • Lilis isminin nitelikeri: Gösterişli, Yaramaz, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Lilis

Lilis isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Lilis ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Lilis isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Lilis İsmiyle Uyumlu İsimler

Lilis İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Amaryllis, Ardelis, Phylis, Phyllis, Lilith, Lila, Lilis, Doralis, Melis, Damalis

Lilis İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Mikhalis, Salis, Halis, Selis, Muhlis, Vangelis, Aristotelis, Vasilis, Apostolis, Arlis

Lilis ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Lilis İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Lilis İsmi Konulabilir Mi?

Lilis isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Lilis isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Lilis İsmi Caiz Mi?

Lilis ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Lilis isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Lilis İsminin Özellikleri

Lilis isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Lilis İsminin Sayı Analizi

Lilis isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

L: 15
İ: 12
L: 15
İ: 12
S: 22

Lilis isminin numerolojik değeri: 76

Lilis İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Lilis İsmi İle Akrostiş Şiirler

Lakin biraz bana gül artık yarim
İnsanlar anlatır oldu bizi herkese
Lakin biraz bana gül artık yarim
İnsanlar anlatır oldu bizi herkese
Sanki yıllarca sen gel demişim

Lilis İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Lilis isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Lilis

Lilis İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Lilis isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Lilis

Lilis İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Lilis isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Lilis

Lilis İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Lilis ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Lilis İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Lilis ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Yetenekli, Enerjik, Espirili olmalarıdır.

Lilis İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Lilis ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Obur, Kırılgan, Baskıcı olmalarıdır.

Lilis isminin Notasyonları Nelerdir?

Lilis isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

L: Lüleburgaz
İ: İzmir
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
S: Sinop

Lilis Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

L: Lokum
İ: İrfan
L: Lokum
İ: İrfan
S: Serhat

Lilis isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

L: Lima
İ:
L: Lima
İ:
S: Sierra

Lilis isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

L: Levent
İ: İstif
L: Levent
İ: İstif
S: Seydi

Lilis İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Lilis ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Lilis ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Lilis ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Lilis İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.