İsim Arama

Lilika İsminin Anlamı Nedir? Lilika Ne Demek?

Lilika ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Lilika isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Lilika isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Lilika isminin anlamı nedir? Lilika ne demek?

Lilika isminin anlamı nedir?
  • Lilika isminin cinsiyeti: Kız
  • Lilika isminin kökeni: Yunanca
  • Lilika isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Lilika ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Lilika ismindeki harf sayısı: 6
  • Lilika isminin rengi: Pembe
  • Lilika isminin nitelikeri: Gösterişli, Yaramaz, Hayalperest, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Lilika

Lilika isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Lilika ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Lilika isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Lilika İsmiyle Uyumlu İsimler

Lilika İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Şaika, Lilie, Berika, Lila, Tevfika, Veronika, Barika, Saika, Lilith, Lilitu

Lilika İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Elika, Chaika

Lilika ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Lilika İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Lilika İsmi Konulabilir Mi?

Lilika isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Lilika isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Lilika İsmi Caiz Mi?

Lilika ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Lilika isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Lilika İsminin Özellikleri

Lilika isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Lilika İsminin Sayı Analizi

Lilika isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

L: 15
İ: 12
L: 15
İ: 12
K: 14
A: 1

Lilika isminin numerolojik değeri: 69

Lilika İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Lilika İsmi İle Akrostiş Şiirler

Lakin biraz bana gül artık yarim
İnsanlar anlatır oldu bizi herkese
Lakin biraz bana gül artık yarim
İnsanlar anlatır oldu bizi herkese
Kalbim seninle atıyor inan bir bilsen
Allaha inancını yitirme, her kötü güne sabret

Lilika İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Lilika isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Lilika

Lilika İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Lilika isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Lilika

Lilika İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Lilika isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Lilika

Lilika İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Lilika ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Lilika İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Lilika ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Yetenekli, Enerjik, Romantik, Girişken olmalarıdır.

Lilika İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Lilika ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Obur, Kırılgan, Kıskanç, Agresif olmalarıdır.

Lilika isminin Notasyonları Nelerdir?

Lilika isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

L: Lüleburgaz
İ: İzmir
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
K: Kars
A: Adana

Lilika Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

L: Lokum
İ: İrfan
L: Lokum
İ: İrfan
K: Kadri
A: Ahmet

Lilika isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

L: Lima
İ:
L: Lima
İ:
K: Kilo
A: Alfa

Lilika isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

L: Levent
İ: İstif
L: Levent
İ: İstif
K: Kalyon
A: Aydın

Lilika İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Lilika ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Lilika ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Lilika ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Lilika İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.