İsim Arama

Ligia İsminin Anlamı Nedir? Ligia Ne Demek?

Ligia ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Ligia isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Ligia isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Ligia isminin anlamı nedir? Ligia ne demek?

Ligia isminin anlamı nedir?
  • Ligia isminin cinsiyeti: Kız
  • Ligia isminin kökeni: Yunanca
  • Ligia isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Ligia ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Ligia ismindeki harf sayısı: 5
  • Ligia isminin rengi: Pembe
  • Ligia isminin nitelikeri: Gösterişli, Yaramaz, Tembel, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Ligia

Ligia isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Ligia ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
G: Sürekli güce ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için herşeyi yapar ve çok inatçıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Ligia isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Ligia İsmiyle Uyumlu İsimler

Ligia İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Pelagia, Phrygia, Ligia, Argia

Ligia İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Hagia, Chagia

Ligia ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Ligia İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Ligia İsmi Konulabilir Mi?

Ligia isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Ligia isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Ligia İsmi Caiz Mi?

Ligia ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Ligia isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Ligia İsminin Özellikleri

Ligia isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Ligia İsminin Sayı Analizi

Ligia isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

L: 15
İ: 12
G: 8
İ: 12
A: 1

Ligia isminin numerolojik değeri: 48

Ligia İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Ligia İsmi İle Akrostiş Şiirler

Lüle saçıyla karanlık şehirde, bir kadının gözü.
İnan ki yüreğime aşkı sen tattırdın
Gözlerin aklımdan hiç bir an gitmez
İnan ki yüreğime aşkı sen tattırdın
Anlasana senden ayrı kalamıyorum

Ligia İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Ligia isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Ligia

Ligia İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Ligia isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Ligia

Ligia İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Ligia isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Ligia

Ligia İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Ligia ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Ligia İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Ligia ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Yetenekli, Enerjik, Hırslı, Girişken olmalarıdır.

Ligia İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Ligia ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Obur, Kırılgan, Sır Saklayamayan, Agresif olmalarıdır.

Ligia isminin Notasyonları Nelerdir?

Ligia isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

L: Lüleburgaz
İ: İzmir
G: Giresin
İ: İzmir
A: Adana

Ligia Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

L: Lokum
İ: İrfan
G: Galip
İ: İrfan
A: Ahmet

Ligia isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

L: Lima
İ:
G: Golf
İ:
A: Alfa

Ligia isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

L: Levent
İ: İstif
G: Gabya
İ: İstif
A: Aydın

Ligia İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Ligia ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Ligia ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Ligia ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Ligia İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.