İsim Arama

Lexy İsminin Anlamı Nedir? Lexy Ne Demek?

Lexy ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Lexy isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Lexy isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Lexy isminin anlamı nedir? Lexy ne demek?

Lexy isminin anlamı nedir?
  • Lexy isminin cinsiyeti: Kız
  • Lexy isminin kökeni: Yunanca
  • Lexy isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Lexy ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Lexy ismindeki harf sayısı: 4
  • Lexy isminin rengi: Pembe
  • Lexy isminin nitelikeri: Gösterişli, Çalışkan, Yaratıcı, Maceracı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Lexy

Lexy isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Lexy ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
:
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.

Lexy isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Lexy İsmiyle Uyumlu İsimler

Lexy İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Lexina, Lexy, Lexi

Lexy İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Lexo

Lexy ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Lexy İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Lexy İsmi Konulabilir Mi?

Lexy isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Lexy isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Lexy İsmi Caiz Mi?

Lexy ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Lexy isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Lexy İsminin Özellikleri

Lexy isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. Doğal karizmaya ve iyimserliğe sahip insanlardır. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Lexy İsminin Sayı Analizi

Lexy isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

L: 15
E: 6
: 0
Y: 28

Lexy isminin numerolojik değeri: 49

Lexy İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Lexy İsmi İle Akrostiş Şiirler

Lafta sözde değil seni çok seviyorum
En çok istediğim sensin sevdiğim
Yok hatrınız artık bende bakmam bile yüzünüze

Lexy İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Lexy isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Lexy

Lexy İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Lexy isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Lexy

Lexy İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Lexy isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Lexy

Lexy İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Lexy ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Lexy İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Lexy ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Yetenekli, Duygusal, Çok Yetenekli, Gezgin olmalarıdır.

Lexy İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Lexy ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Obur, Gereksiz İnatçı, Alaycı, Geçmişte Yaşayan olmalarıdır.

Lexy isminin Notasyonları Nelerdir?

Lexy isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

L: Lüleburgaz
E: Edirne
X:
Y: Yozgat

Lexy Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

L: Lokum
E: Ekrem
X: İkiz
Y: Yahya

Lexy isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

L: Lima
E: Echo
X: X-Ray
Y: Yankee

Lexy isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

L: Levent
E: Engin
X: İkiz
Y: Yılmaz

Lexy İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Lexy ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Lexy ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Lexy ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Lexy İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.