İsim Arama

Lexi İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Lexi isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Lexi isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Lexi isminin anlamı nedir? Lexi ne demek?

  • Lexi isminin cinsiyeti: Kız
  • Lexi isminin kökeni: Yunanca
  • Lexi isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Lexi ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Lexi ismindeki harf sayısı: 4
  • Lexi isminin rengi: Pembe
  • Lexi isminin nitelikeri: Gösterişli, Çalışkan, Yaratıcı, Yaramaz

Lexi İsminin Anlamı Nedir? Lexi Ne Demek?

Lexi isminin anlamı nedir?

Lexi İsminin Analizi

Lexi isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Lexi ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz paylaşımcılıktır. Sempatinizi ve anlayışınızı geliştirmeyi öğrenmelisiniz. Paylaşım sadece iki kişi arasında olmaz, gurup içinde işbirliği yapmayı öğrenin. Nazik ve saygılı olun, siz titiz ve arkadaş canlısı bir kişisiniz. Evrensel barışı sağlamak için çalışacaksınız. Paylaşımcılık her zaman için sadece iki kişi arasında değildir, bu ortaklığı tüm evrene yayın.

İfadenizi, hayatınızı paylaşanlar arasında uyum yaratarak ortaya koyacaksınız.Her zaman geri planda kalmayı tercih ediyorsunuz.Tinsel çalışmalarınızı kollektif olarak yapacaksınız.Duygusal doğanız sizi yeteneklerinizi gizleyecek kadar mütevazi yapıyor.Hayata ilgisizlikle bakmaya çalışın, aksi takdirde aşırı duygusal tepkileriniz size zarar verebilir

Lexi İsminin Harf ve Sayı Analizi

Lexi isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Lexi İsmiyle Uyumlu İsimler

Lexi İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Lexina, Lexi, Lexy

Lexi İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Lexo

Lexi ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Lexi İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Lexi İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Lexi ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Lexi İsmi Konulabilir Mi?

Lexi isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Lexi isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Lexi İsmi Caiz Mi?

Lexi ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Lexi isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Lexi İsminin Diyanetteki Anlamı

Lexi isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Lexi isminin anlamı: Savunmak

Lexi İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Lexi ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Lexi ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Lexi ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Lexi ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Lexi İsminin Özellikleri

Lexi isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. Doğal karizmaya ve iyimserliğe sahip insanlardır. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Lexi İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Lexi İsmi İle Akrostiş Şiirler

Leylaklar açıyor sevda ülkemizde
Ellerini bırakmak istemiyorum.
İnan bende senin için atan bir deli kalp var

Lexi İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Lexi isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Lexi

Lexi İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Lexi isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Lexi

Lexi İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Lexi isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Lexi

Lexi İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Lexi isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Lexi isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Lexi isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Lexi isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Lexi isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Lexi isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Lexi İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Lexi ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Lexi İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Lexi ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Yetenekli, Duygusal, Çok Yetenekli, Enerjik olmalarıdır.

Lexi İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Lexi ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Obur, Gereksiz İnatçı, Alaycı, Kırılgan olmalarıdır.

Lexi isminin Notasyonları Nelerdir?

Lexi isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

L: Lüleburgaz
E: Edirne
X:
İ: İzmir

Lexi Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

L: Lokum
E: Ekrem
X: İkiz
İ: İrfan

Lexi isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

L: Lima
E: Echo
X: X-Ray
İ:

Lexi isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

L: Levent
E: Engin
X: İkiz
İ: İstif

Lexi İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Lexi ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Lexi ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Lexi ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Lexi İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

lexi isminin numerolojisi, lexi isminin enerjisi, lexi isminin arapça yazlışı, lexi isminin hikayesi, lexi isminin burcu, lexi isminin uğurlu sayısı, lexi isminin ebced değeri, lexi isminin rengi, lexi isminin harf analizi